comScore

İstanbulspor - Erzurumspor maçında olaylar çıktı, başkan fenalaştı, taraftar stada alınmadı (İZLE)

26 Şubat 2017, Pazar 18:28
İstanbulspor - Erzurumspor maçında olaylar çıktı, başkan fenalaştı, taraftar stada alınmadı (İZLE)

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta oynanan İstanbulspor - Erzurumspor maçı öncesi büyük olaylar yaşandı. 

FutbolArena - Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren İstanbulspor - Erzurumspor maçı öncesi istenmeyen olaylar çıktı. 
 

İstanbulspor - Erzurumspor maçında olay çıktı


Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren İstanbulspor - Erzurumspor maçı öncesi istenmeyen olaylar çıktı. Biletsiz taraftarlar itfaiye kapısını kırarak sahaya girince dev büyük olaylar çıktı. Erzurumspor taraftarlarının da büyük ilgi gösterdiği müsabakada seyircilerin dışarı bir türlü çıkarılamamasının ardından 13:30'da başlaması gereken mücadele 14:00'e alındı. Stat dışındaki taraftarlar ise inşaatlara çıkarak maçı buradan izlemek zorunda kaldılar. 

ERZURUMSPOR BAŞKANI FENALIK GEÇİRDİ
Olaylar sırasında yüzüne darbe alan BB Erzurumspor Başkanı Ali Demirhan fenalık geçirdi.

Mavi beyazlı taraftarlar stadın boş olduğunu ve kendilerine yetecek yer olduğunu belirterek girmek isteseler de İstanbulspor Yönetimi ve emniyet bunu kabul etmedi. Bazı taraftarlar ise biletleri olduğu halde giremediklerini ifade ettiler. Stada giremeyen bazı taraftarlar maçı çevredeki inşaatların üstünde izledi. Karşılaşma bu olaylar nedeniyle geç başladı.

ÇATIDA İZLEYEN TARAFTARLARA UYARI

Özellikle stada giremeyen Erzurumsporlu taraftarlar İstanbulspor maçını çatıdan izlemek zorunda kaldılar. İkinci yarı öncesinde stattan yapılan anonsta maçı çatıdan izleyen taraftarlara "Can güvenliğiniz için aşağı inin." diye seslenildi. 

HAYATLARINI RİSKE ATTILAR

Anadolu Ajansı'nın haberine göre dışarıda kalan çok sayıda Erzurumlu, maçı stat yanındaki inşaatan izledi. İnşaatın çatısına, pencerelerine ve inşaat dışındaki iskelelere çıkan taraftarlar, takımlarını desteklemek uğruna hayatlarını tehlikeye attı.

Taraftarlar, tehlikeli durumlarına rağmen takımlarına tezahüratlarla destek verdi. Çatılardan karşılıklı tezahüratlarda bulunan mavi-beyazlılar, "Mavi beyaz şampiyon Erzurum" şeklinde tempo tuttu. Taraftarlar arasında bileti olmasına rağmen maça giremeyen kişiler de duruma tepki gösterdi.


 

İstanbulspor - Erzurumspor maçı neden geç başladı?


Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta oynanan maçta İstanbulspor - Erzurumspor maçı saat 13:30'ta başlaması gerekirken, çıkan olaylar nedeniyle gecikmeli olarak saat 14:00'te başladı. Karşılaşma öncesi Erzurumsporlu taraftarlar polis kontrolü eşliğinde stada girmek isterken, bu sırada kimlik kontrolü yapılınca Erzurum doğumlu vatandaşlar stada alınmadı. Biletleri olmasına rağmen stada alınmayan Erzurumspor doğumlu taraftarlar bu kez itfaiye kapısını kırarak stada giriş yapınca büyük olaylar çıktı ve maç yarım saat gecikmeyle başladı. 
 

İstanbulspor - Erzurumspor maçı CANLI İZLE


Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta haftanın en önemli maçında iki şampiyonluk adayı İstanbulspor ile Erzurumspor karşı karşıya gelecek. 26 Şubat Pazar günü saat 13:30'ta başlayacak olan mücadeleyi Bahattin Şimşek yönetecek. İstanbulspor - Erzurumspor maçı Kardelen TV'den naklen yayınlanıyor. 

MAÇI CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)