comScore

Sporting Lizbon Sporting Lizbon

Sporting Lizbon'da yıkım futbolcular kaçıyor!

11 Haziran 2018, Pazartesi 21:09
Sporting Lizbon'da yıkım futbolcular kaçıyor!

Sporting Lizbon'da kriz büyüyerek devam ediyor. Başkan Bruno de Carvalho ile futbolcular arasındaki gerginlik dinmek bilmiyor.

FutbolArena Dış Haberler - Portekiz'de ligi 3. sırada bitiren Sporting Lizbon'da kriz bitmek bilmiyor. Kulüp başkanı Bruno de Carvalho ile futbolcular arasındaki gerilim sürüyor. Daha önce takımdan ayrılan iki futbolcunun ardından üç isim daha sözleşmelerini tek taraflı feshetmek için kulübe başvurdu. Takımın yıldız isimleri William Carvalho, Gelson Martins, Bas Dost ve Bruno Fernandes de takımdan ayrılmak istiyor.

19 FUTBOLCU KADRO DIŞI KALMIŞTI
Başkan ile futbolcular arasındaki gerilim geçtiğimiz aylarda boy göstermiş ve Nisan ayı başındaki Pacos Fereira maçı öncesinde Sporting Lizbon'da tam 19 futbolcu kadro dışı kalmıştı.

Kulüp başkanı Bruno de Carvalho bu süreçte oyuncuları basın önünde eleştirirken, taraftarlar da futbolculara büyük tepki göstermişti. 

FUTBOLCULARA SALDIRDILAR

Artan gerilimin ardından Mayıs ayında ise bir grup taraftar tesisleri basın Sporting Lizbonlu futbolculara saldırmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Sporting Lizbonlu futbolcuların birçoğu ayrılık kararı almıştı.

Record'un haberine göre takımın yıldız isimleri William Carvalho, Bas Dost, Gelson Martins ve Bruno Fernandes de kulüple sözleşmelerini tek taraflı fesh etmek için girişimlere başladı. Daha önce Rui Patrício ve Daniel Podence kulüple sözleşmesi feshetmişti. Ayrıca Mathieu Battaglia ve Acuna da sözleşmesini feshetmek isteyen oyuncular olarak gösteriliyor.SPORTİNG LİZBON KARŞI DAVA AÇACAK

Öte yandan konuyla ilgili konuşan Avukat Ricardo Morgado, Sporting Lizbon ile sözleşmelerini fesh eden futbolcuların 'başka bir kulübe imza atabileceğini' açıkladı. Avukat Ricardo Morgado, Sporting Lizbon kulübünün de oyunculara zarar vermek için FIFA nezdinde bir dava açabileceğini söyledi.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)