comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sporting Lizbon hocası Jorge Jesus'tan Fenerbahçe'ye Markovic göndermesi

26 Ocak 2017, Perşembe 16:03
Sporting Lizbon hocası Jorge Jesus'tan Fenerbahçe'ye Markovic göndermesi

Fenerbahçe'de geçtiğimiz sezon kiralık forma giyen ve Sporting Lizbon'da da tutunamadıktan sonra Hull City'ye kiralanan Markovic hakkında Jorge Jesus sarı lacivertlilere göndermede bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'de kiralık olarak forma giyen ve bu sezon Portekiz Ligi takımlarından Sporting Lizbon'da oynadıktan sonra Hull City'ye gönderilen Markovic hakkında teknik direktör Jorge Jesus, Fenerbahçe'ye göndermede bulundu. 

"FENERBAHÇE'DE İSTİKRARLI OYNAMADAN BİZE GELDİ"
Sporting Lizbon Teknik Direktörü Jorge Jesus, Markovic'in Hull City'ye gönderilmesiyle alakalı yaşananları anlatırken, Sırp futbolcunun kendilerine hazır durumda gelmediğini ve Fenerbahçe'de istikrarlı olarak forma giymediğini dile getirdi.

Jorge Jesus yaptığı açıklamada Markovic, 1-1.5 yıl ve özellikle Fenerbahçe'de istikrarlı oynamadan Sporting'e geldi ve buradaki uyum sürecine ayak uyduramadı. Onun bölgesinde de formda Gelson Martins vardı. Bryan Ruiz'de geçen sezondan kendini kanıtlamıştı. Kısaca Markovic sorunlarla buraya geldi. Kendini kanıtlamak için zamanı olmadı." ifadelerini kullandı. 

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon Liverpool'dan kiraladığı ve sakatlıklar dışında büyük katkı aldığı Lazar Markovic, Premier Lig'e geri döndü. Bu sezon başı Liverpool tarafından yeniden kiralanan ve Portekiz ekibi Sporting Lizbon'a gönderieln 22 yaşındaki Sırp oyuncu, takımında fazla ön plâna çıkamayınca ayrılmak istediğini kulübe iletmişti. 

İngiliz kulübü de resmen transferi duyurdu ve Lazar Markovic sezon sonuna kadar Hull City'ye kiralandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)