comScore

Sporting Lizbon futbolcuları saldırı sonrası ayrılma kararı aldı

18 Mayıs 2018, Cuma 21:57
Sporting Lizbon futbolcuları saldırı sonrası ayrılma kararı aldı

Portekiz kulübü Sporting Lizbon'da geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan futbolcuların sezon sonunda yönetimle görüşerek ayrılmak isteyeceklerini söyleyeceği öğrenildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Sporting Lizbon'da geçtiğimiz günlerde futbolcu ve teknik heyetin tesislerde uğradığı saldırının yankıları sürüyor. Sporting Lizbon futbolcuları yaşadıkları acımasızca saldırıya rağmen toplanarak, Portekiz Kupası finaline çıkacaklarını açıklamıştı. Ancak yaşanan bu olayın ardından takımdaki tüm futbolcular gelecekleri konusunda kaygılı. 

Yaşanan olaylardan sonra Sporting Lizbon'un futbolcularının 20 Mayıs'da  Portekiz Kupası'nda oynanacak Desportivo Aves mücadelesine çıkmayarak yaşanan olayları protesto edeceği bekleniyordu.
Bir kaç gün önce tesislerde fanatik taraftarların saldırısına uğrayan Sportingli futbolcuların Portekiz Kupası finaline çıkmayacağı iddia edilmişti. Yeşil beyazlı ekibin futbolcuları rakibe ve Portekiz'e duydukları saygıdan dolayı sahaya çıkacaklarını açıkladı.

Öte yandan A Bola'nın haberine göre, Sporting Lizbon futbolcuları kupa finalinin ardından yönetimle görüşerek ayrılmak isteyeceklerini söyleyecek. Futbolcuların bu olaydan sonra Sporting Lizbon'da kalmak istemedikleri öğrenildi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"