comScore

Spor Yazarı Oku: Fatih Altaylı: "Arda'yı hain ilan ettik! Gelmeyen 8 futbolcu da hain mi?"

11 Eylül 2018, Salı 09:56
Spor Yazarı Oku: Fatih Altaylı:

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Mircea Lucescu'nun milli takım toplantısında söylediği 'Gelmeyen 8 futbolcu var' sözlerine ağır bir eleştiri getirdi. Fatih Altaylı, Lucescu ile ilgili neler dedi? Spor yazarlarının yazıları FutbolArena'da 

FutbolArena - A Milli Futbol Takımının İsveç'i yendiği mücadele sonrasında Fatih Altaylı, Lucescu'nun basın toplantısında söylediği sözler üzerinden çarpıcı ifadeler kullandı.

Bloomberg HT'de konuşan Fatih Altaylı, Lucescu'nun 8 futbolcunun davet almasına rağmen gelmediğini söylemesi üzerine ağır bir eleştiride bulundu. Fatih Altaylı, bu isimlerin açıklanması gerektiğini vurguladı.
 

Spor Yazarı Oku: Fatih Altaylı'nın Mircea Lucescu ve milli takım yorumları (11 Eylül Salı)


"Bir şeye Türk halkı, Türk medyası çok fazla ilgi göstermiyor. Bunun ne olduğunu sen de çok iyi biliyorsun ben de. Lucescu şöyle bir lakırtı etti. Her şeyini bir kenara koy. Hatalarını, sevaplarını... Lucescu dedi ki, '8 futbolcuyu davet ettiğimiz halde Milli Takım'a gelmediler.' Şimdi Lucescu bu lafı etti. Sen bu lafın manşet olduğunu gördün mü? Bu lafı mesela başka birisi söylese kıyamet kopar. Yerli-milli falan teraneleri okuyan ve aslında şuan basın olma özelliğini tamamen kaybetmiş olan Türk basını bu lafla ilgili tek kelime yazmadı, satır aralarında. Kim bu Milli Takım'ı reddeden 8 kişi? Manşet bu ya! Ve gerekçeleri ne? Biz bilmiyoruz bunu. İlk defa burada söylüyor. İsim de vermiyor. Kim bunlar? Çünkü Arda, 'Ben affımı istiyorum' dediği zaman çocuğu hain ilan ettik. Ama bak 8 hain daha var. Eğer o hainse... Lucescu'nun dahi bilmediği nedenlerle gelmeyen futbolcular kim? Ne diyor? 'Sakatlar mı değiller mi bilmiyorum. 'Bu iş bir kontrat işi değildir, Milli Takım bir sevgi-özveri işidir' diyor. Bu 8 kişinin kim olduğu konusunda, Türk basınının bir merakı yok, Türk basınının Lucescu'nun söylediği şeyi manşet yapacak; yüreği, cesareti, söylemek istemiyorum ama belki de aklı yok. Yani gazetecilik bitmiş. 'Aman abi ben bunu yazmayayım, uğraşmayayım' diyor herhalde. Şimdi biz bunu burada söylemesek, bir iki yerde ufak ufak haber olmasa haberi yok kimsenin. Kim bu Lucescu çağırdığı halde Milli Takım'a gelmeyen 8 kişi ve gelmeme gerekçeleri ne? Ey Türk basını neredesin? 'Ondan sonra gazeteler neden satmıyor?' Türkiye'de gazetecilik ölmüş. 1 kişi sormuyor 'Kim bu Milli Takıma gelmeyen 8 kişi?' diye"
YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

A Milli Futbol Takımı Haberleri FutbolArena'da

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!