comScore

Spor dünyası yasta! Kobe Bryant'ı kaybettik

26 Ocak 2020, Pazar 23:04
Spor dünyası yasta! Kobe Bryant'ı kaybettik

Basketbol ve NBA'nin efsane isimlerinden Kobe Bryant, Kaliforniya'da helikopter kazası sonrasında hayatını kaybetti. Yangın sebebiyle meydana gelen kazadan kurtulan olmadı. 

FutbolArena - Basketbolun efsanesi Kobe Bryant maalesef hayatını kaybetti. TMZ kaynaklı geçilen son dakika haberi sonrasında doğrulandı ve NBA'in efsane ismi Kobe Bryant ile birlikte helikopterde bulunan 5 kişi hayatını kaybetti. 


Son dakika: Kobe Bryant helikopter kazasında hayatını kaybetti


TMZ haber kanalı tarafından servis edilen haber sonrasında doğrulandı. Kobe Bryant'ın içinde bulunduğu helikopter çıkan yangın sonrasında düştü ve kazada maalesef kurtulan olmadı. Kobe Bryant'in eşinin Vanessa ise helikopterde olmadığı öğrenildi. Kobe Bryant'nin ölümü spor dünyasını derinden yaraladı. 

 

Kobe Bryant kimdir?


Bryant liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmeden direkt NBA'ye Lakers'a adımını atmış ve tüm kariyerini bu kulüpte sürdürmüştür. Lise yıllarında Wilt Chamberlain'in 4 yıllık toplam sayı rekorunu kıran Kobe 1996 NBA Seçmeleri'nde Charlotte Hornets tarafından 13. sıradan draft edilse de sonra Lakers'a takas edilmiştir. 24 yaşındayken 3 NBA şampiyonluğu bulunan Kobe; Shaquille O'Neal ile kazandığı 3 şampiyonluktan tam 7 yıl sonra 2008-2009 sezonunda 4. şampiyonluğuna ulaştı ve kariyerinde birçok başarılar olmasına rağmen daha önce elde edemediği NBA finalleri en değerli oyuncusu da seçilmiş oldu. Ayrıca, Kobe 2009-10 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak kariyerinin 5. yüzüğünü elde etti ve üst üste 2. kez finallerin en değerli oyuncusu oldu. Bryant 34 yaş 100 gün iken NBA tarihinde 30.000 sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncu olmuştur

Dünyadan Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"