comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Süper Lig'de para başarı getirmiyor

08 Şubat 2017, Çarşamba 11:48
Süper Lig'de para başarı getirmiyor

İşte Süper Lig takımlarının piyasa değerleri ve en değerli oyuncuları

FutbolArena Analiz - Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden takımların, piyasa değerlerini ve en değerli oyuncularını sizler için değerlendirdik.
Süper Lig'de mücadele eden 18 kulübün oyuncularından oluşan piyasa değerleri, takımların ligde bulunan konumlarıyla farklılık gösteriyor. Bir çok takım yüksek maaliyete rağmen başarıya ulaşamazken, alt sıralarda da yine aynı durum söz konusu. Süper Lig'de transfermarkt değerlerine göre en değerli takım 142 milyon 550 bin avro değeriyle Fenerbahçe olurken, son sırada ise 18 milyon 700 bin avroluk değeriyle Adanaspor bulunuyor.
 

Süper Lig'in en pahalı takımı


PARA BAŞARI GETİRMİYOR
Süper Lig'deki takımların kadro değerlerine baktığımız zaman, yüksek bütçeli takımların başarısız olmaları gözlerden kaçmıyor. Fenerbahçe en değerli takım ünvanını elinde bulundursa da ligde kendine dördüncü sırada yer bulabildi. En düşük kadro değerine sahip olan Adanaspor ise Kayserispor ve Gaziantepspor'u arkasında bırakarak 16. sırada yer aldı. Ligte lider durumda bulunan Beşiktaş ise 125 milyon 550 bin avroluk değeriyle ikinci sırada bulunurken, son sıradaki Gaziantepspor 30 Milyon 300 bin avroluk değeriyle bu listede 13. sırada yer alıyor. Ligin flaş takımlarından Başakşehir ise kadro değeri olarak Trabzonspor'un ardından 5. sırada bulunsa da ligde gösterdiği başarıyla kendine ikinci sırada yer bulmayı başardı.
 

Adanaspor'un en pahalı futbolcusu


ADANASPOR'UN KADROSU DİKKAT ÇEKİYOR
Süper Lig'de 16. sırada yer alan Adanaspor'un kadrosundaki isimlerin piyasa değeri ise dikkat çekiyor. Turuncu-beyazlıların kadrosundaki en değerli futbolcunun 1,80 milyon avroluk değerle Viera olması, Süper Lig'de bir takımın en düşük fiyatlı ama takımının en pahalı oyuncusu ünvanını beraberinde getirdi.

GAZİANTEPSPOR DEVRE ARASINI BOŞ GEÇİRMEDİ
Süper Lig'de son sırada bulunan Gaziantepspor, ara transfer döneminde yaptığı transferlerle dikkat çekti. Kırmızı-siyahlılarda en değerli oyuncu Brezilyalı kaleci Paulo Victor olurken, kadrodaki en değerli beş futbolcudan dördünün yeni transfer olması da beklentileri üst noktaya çıkardı. Gaziantepspor'un en pahalı beş oyuncusu arasında yeni transferler Victor, Muhammet Demir, Sefa Yılmaz, Wallace Reis ile birlikte Barış yardımcı bulunuyor.

ÜST SIRALARDAKİ EN DÜŞÜK BÜTÇELİ TAKIM ANTALYASPOR
Süper Lig'de puan durumuna bakıldığı zaman ise en düşük bütçeyle başarı yakalayan takımlardan birisi de Antalyaspor oldu. Kadrosundaki futbolcuların toplam piyasa değeri 32.23 milyon avro olan kırmızı-beyazlılar ligde ise beşinci sırada bulunuyor. İlk beş sırada yer alan takımlar arasında en düşük kadro değerine sahip Antalyaspor'u ise Samuel Eto'o adeta sırtlıyor.

İŞTE TAKIMLARIN DEĞERLERİ VE EN PAHALI OYUNCULARIHaber: Cemil İbrahim CANSIZ

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)