comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Süper Lig'de küme düşme hattında son durum

09 Mayıs 2016, Pazartesi 09:19
Süper Lig'de küme düşme hattında son durum

Ligin bitimine 2 hafta kala alt lige düşecek 2 takım henüz belli değil. Potada tam 5 takım var.

FutbolArena - Ligde şampiyonluk mücadelesi kadar ligde kalma yarışı da nefes kesiyor. Sivasspor, Eskişehirspor, Gaziantepspor, Kayserispor ve Çaykur Rizespor düşme potasında. 

Bu gurupta en zayıf takımlar puan olarak Sivaspor ve Eskişehirspor görünse de son haftaya diğer takımlar büyük bir stresle takımlar girebilir.

BU HAFTA YA RİZE YA ANTEP

Kendi evinde Eskişehirspor'u yenemeyen ve 33 puanda kalan Gaziantepspor, bu hafta 34 puanlı Çaykur Rizespor'a konuk olacak. Bu maçla birlikte bir takım ligde kalmayı garanti edecek. Rizespor kazanırsa kesin olarak ligde kalacak. Gaziantepspor kazanırsa ikili averajla kesin olarak ligde kalacak. Çünkü 30 puanla ligin 16. sırasında bulunan Eskiehirspor ligde iki maçını da kazanırsa ve Gaziantepspor puanını 36 yaparsa ikili averajla kümeye giden taraf olacak. 
 

269520-haber

KAYSERİ KAZANIRSA LİGDE KALACAK

Kayserispor, bu hafta evinde 29 puanlı Sivasspor'u yenmesi halinde Sivaspor küme düşecek.  Aynı zamanda Eskişehirspor'u da kesin olarak geride bırakıp ligde kalmayı garanti edecek. Çünkü Kayserispor bu hafta kazanır ve puanını 36 yaparsa, Eskişehirspor da 2'de 2 yapıp, 34. hafta sonunda puanını 36 yaparsa ligde kalan takım Kayserispor olacak. Çünkü ikili averajda kayseri önde. 

RİZESPOR'DA SIKINTI BÜYÜYEBİLİR

Çaykur Rizespor eğer bu hafta evinde kazanamazsa 34 puanda kalacak ve son hafta Başakşehir'e konuk olacak. Rizespor bu maçlardan 2 puan çıkarabilirse kesin olarak ligde kalacak. Puan eşitliği durumunda (Sivaspor artık en çok 35 puan toplayabilir) Sivaspor'un altında lige veda edebilir. Çünkü ikili averajda Sivaspor üstün. Çaykur Rizespor, puan eşitliği durumundaysa genel averajdan ligde kalan taraf olup, Eskişehirspor'u kümeye yollayabilir.
 

269246-haber

KALAN MAÇLAR 

Ç. RİZESPOR 

Rizespor - Gaziantep 

Başakşehir - Rizespor 

GAZİANTEP 

Rizespor - Gaziantep 

Gaziantepspor - Antalyaspor 

KAYSERİSPOR 

Kayserispor - Sivasspor 

Galatasaray - Kayserispor 

ESKİŞEHİRSPOR 

Eskişehirspor - Başakşehir 

Gençlerbirliği - Eskişehirspor 

SİVAS

Kayserispor - Sivasspor 

Sivasspor - Fenerbahçe 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!