comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Süper Lig Haberleri: En iyi orta kesen kanat oyuncusu kim?

08 Haziran 2016, Çarşamba 23:12
Süper Lig Haberleri: En iyi orta kesen kanat oyuncusu kim?

Süper Lig'de kanat oyuncuların orta kesme becerilerini analiz ediyoruz...

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geride kalan 2015-2016 sezonunda en isabetli orta kesen ve orta kesme becerisi en yüksek oyuncuları ele aldık. 


Süper Lig'in orta isabet oranı en yüksek kanat oyuncusu Mehmet Akyüz 


Süper Lig'de sürati ve savunma arkası koşularıyla bilinen Mehmet Akyüz %41'lik orta isabet oranı ile 346 oyuncu arasında en isabetli orta kesen isim. Buna karşın Mehmet sezon boyunca sadece 46 orta kesmiş. 30 yaşındaki oyuncunun bu sezonki asist sayısı ise sadece 1! Mehmet'in kestiği 19 isabetli ortanın sadece biri arkadaşları tarafından gol çevirilmiş. 

Mehmet Akyüz'ü %37 ile Lionel Carole ve %36 ile Bursasporlu Balazs Dzsudzsak takip ediyor. 


Süper Lig'in orta isabet oranı en kötü kanat oyuncusu Volkan Şen


Öte yandan orta isabet oranı en düşük isim ise Fenerbahçe'li Volkan Şen. Volkan kestiği 70 ortanın 62'sinde isabet sağlayamamış ve orta isabet oranı %11. Volkan'dan sonra en kötü isim ise %15 ile Adem Büyük 


Süper Lig'in en çok isabetli orta kesen kanat oyuncusu Ricardo Quaresma 


Beşiktaş'ın Portekizli oyuncusu Ricardo Quaresma 61 isabetli orta ile bu sezonun en çok isabetli orta kesen kanat oyuncusu oldu. En çok orta kesen kanat oyuncusu da olan Quaresma buna karşın en çok isabetsiz orta kesen de 2. oyuncu. Osmanlıspor'lu Gabriel Torje 142 isabetsiz orta keserken, Quaresma 141 isabetsiz orta kesmiş. Quaresma'nın orta isabet oranı %30 
Luis Nani en çok isabetli orta kesen 2. kanat oyuncucu 48 isabetli orta kesen Nani'nin 128 de isabetsiz ortası var. Çok orta kesen oyuncular, çok sayıda isabetsiz ve isabetli orta kesebiliyorlar ancak Bursasporlu Balázs Dzsudzsák, orta kesme konusunda gerçekten çok etkili. Dzsudzsak hem 122 orta kesip hem de %36'lık bir isabet oranı ile bu konudaki becerisini kanıtlıyor. Macar oyuncuyu bu konuda yükseğe çeken isimlerden biri de şüphesiz ceza sahası içinde, yan toplardaki etkinliğiyle dikkat çeken isimlerden biri olan Tomas Necid. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.