comScore

Real Madrid Real Madrid

İspanya'da şike soruşturması - La Liga Haberleri

12 Mayıs 2016, Perşembe 12:20
İspanya'da şike soruşturması - La Liga Haberleri

İspanya Profesyonel Futbol Ligi Kurumu Başkanı Tebas, La Liga'da iddaa oynayan futbolcular olduğuna ve şike yapıldığına ilişkin aldıkları 3-4 ihbarı araştırdıklarını açıkladı.

İspanya'da kulüplerin üyesi olduğu Profesyonel Futbol Ligi (LFP) Kurumunun başkanı Javier Tebas, İspanya Birinci Futbol Ligi'nde (La Liga) bazı futbolcuların iddia oynadıklarına ve şike yapıldığına ilişkin ihbarlar aldıklarını söyledi.

Tebas, İspanya'nın El Mundo gazetesine verdiği demeçte "La Liga'da bazı futbolcuların iddia oynadıklarını duyuyoruz ama şimdilik araştırma aşamasında olduğu için isim veremem. İspanya'da hiçbir futbolcu kendi takımının maçına iddia oynayamaz. Bu, hem spor yasasına hem de La Liga kurallarına göre bir suç." değerlendirmesinde bulundu.
 

270356-haber

Şike iddialarına ilişkin her yıl ihbarlar aldıklarını belirten Tebas, "Şu anda da La Liga için 3-4, ikinci lig için 7-8 kez şike ihbarı var. Bunları komisyonlarımızda araştırıyoruz. Bir şey bulursak polise bildiriyoruz." ifadelerini kullandı.

İspanya'da geçmişte örnekleri bulunan, bazı yöneticilerin şike yapmak için soyunma odasına çantayla para getirip futbolculara elden para verdiği iddialarının bu yıl da kulaklarına geldiğini aktaran Tebas, buna karşın şu anda sadece araştırma aşamasında olduklarını belirtti.

Futbolda şike olaylarının "çok ciddi bir sorun" olduğunun altını çizen Tebas, İspanya Futbol Federasyonunu bu olayın üzerine ciddiyetle gitmemekle eleştirdi.

 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!