comScore

Southampton Southampton

Emiliano Sala'ya insanlık ayıbı! Şok görüntü

10 Şubat 2019, Pazar 13:45
Emiliano Sala'ya insanlık ayıbı! Şok görüntü

Geçtiğimiz günlerde Manş Denizi'nden cesedi çıkarılan futbolcu Emiliano Sala'nın ölümüyle dalga geçen 2 İngiliz taraftar tutuklandı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig'de Southampton ile Cardiff City arasında oynanan maçta tribünlerde insanlık dışı bir görüntü ekrana geldi. Ev sahibi takımın tribünlerinde yer alan 2 İngiliz taraftar, Cardiff City tribünlerine doğru uçak hareketi yaparak Emiliano Sala'nın ölümüyle dalga geçti. 

POLİS TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDILAR
Premier Lig'de Southampton ile Cardiff arasında oynanan maçta Sala'nın ölümüyle dalga geçen 2 taraftar polisler tarafından kısa süre içerisinde gözaltına alındı. 2 taraftarın ömür boyu seyirden men cezası aldığı belirtildi.

Southampton Kulübü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Polis ile işbirliği yaparak bu kişilerin gözaltına alınmasına yardımcı olduk. Tribünlerimizde böyle hareketlere yer vermek istemiyoruz. Bundan sonrasında da daha katı yaptırımlar uygulayacağız" ifadeleri kullanıldı. NELER OLMUŞTU?

Fransa'da arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra Sala ve pilot David Ibbotson'ı taşıyan uçak Pazartesi gecesi Manş Denizi üzerinde radardan kaybolmuştu. Sala'nın bindiği uçağın modeli tepkilere neden olurken, Cardiff City sözkonusu uçağı kulübün ayarlamadığını açıkladı.

SALA'NIN ARKADAŞINA ATTIĞI MESAJ ORTAYA ÇIKTI

Diego Rolan, Emiliano Sala hakkında Radio 1010'a konuşarak, "Sala uçuştan önce bir arkadaşına mesaj attı. Çok korktuğunu söyledi. 

Son dakika Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!