comScore

Galatasaray Galatasaray

Sorun kalitede

04 Ekim 2014, Cumartesi 20:37

Hüseyin Özkök Kayseri Erciyesspor, Galatasaray maçını değerlendirdi.

FutbolArena Özel - Arsenal karşısındaki 3'lü savunma faciası sonrası Cesare Prandelli Galatasaray'ın alıştığı oyun düzeni olan 4-2-3-1 dizilişi ile takımını sahaya çıkarttı. Bu diziliş savunma anlamında daha derli toplu bir görüntü verse de sarı-kırmızılı oyuncular gol pozisyonuna girmekte yine zorlandılar. Buna neden olarak Burak'ın yine tek forvet oynamasının yanında oyuncuların yanlış pas veya şut tercihleri, kalitesiz ortalar, hareketsizlik, ileride çoğalamamak gibi nedenler sayılabilir. Bir kere Galatasaray inanılmaz derecede yavaş şekilde hücuma çıkıyor. Galatasaraylı oyuncular hücuma çıkana kadar rakip oyuncular yerleşiyor. Yani imkanları olsa neredeyse çay kahve dahi söyleyecekler. Koca takımda Sneijder'den başka hızlı oynamaya çalışan başka oyuncu yok. Tüm ilk yarı Yasin'in kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda yine yanlış vuruş tercihi ile kaçırdığı gol dışında, heba edildi.

İkinci yarıda daha derli toplu daha dikine oynayan bir takım izledik. Ama Burak ve Sneijder'in golleri duran toplar sonrası geldi ve Galatasaray yine oyun kurarak gol atmadı. Yenilen gol de aynı şekilde bir duran toptan geldi ama gol her halükarda Melo'nun fahiş hatasının sonucuydu.
Sonuçta Galatasaray kazandı ama gelecek için çok da umut verici bir oyun ortada yoktu. Chedjou ve Sneijder bence takımın en iyileri idi. Oyuna sonradan giren Hamit her maç üzerine koyacak gibi duruyor. Ama takımın geneline baktığımızda kalite sorunu olduğu kesin.
Son söz ise Kayseri halkına

Kayseri 1.300.000 nüfuslu büyük bir şehir. Hepimiz gittik gördük. Orada yaşayan insanların öyle fazla sosyal aktiviteleri de yok. Yani bunca insan arasından en azından büyük takımların geldiği maçlarda 30.000 kapasiteli bir stat nasıl dolmaz ben bir türlü anlayamıyorum. Kayseri'de özellikle erkek seyirciler maç sırasında ne yapıyorlar acaba, bilmeyi isterdim doğrusu. Güzelim stadınız var. Biletler susan ucuz. Yeri geldiğinde hepinizin futbolu en iyi bilen iddiasında olduğunuza da eminim. Peki maça niye gitmezsiniz. Yazık doğrusu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)