comScore
bilyoner

Sörloth: 'Türkiye'de taktik yoktu. Almanya'da taktik var'

27 Ocak 2021, Çarşamba 18:35
Sörloth: 'Türkiye'de taktik yoktu. Almanya'da taktik var'

Sörloth, Alman basınına konuştu. Golcü futbolcu Türkiye ve Almanya arasında taktik farkı olduğunu söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Trabzonspor'dan Leipzig'e transfer olan Sörloth, Alman basınında SportBuzzer'a geniş bir röportaj verdi. 

Sörloth, Türkiye ve Almanya'daki performansını, oyun kültürü ve kariyeri hakkında gelen sorulara yanıt verdi. 
"SAHA DIŞINDA DAHA GÜLER YÜZLÜ İNSANIM"

"Sahada her zaman ciddi görünürüm. Ancak saha dışında her zaman güler yüzlü bir insanım. Kız arkadaşım, ailem ve arkadaşlarım beni güldürüyor. Saha dışında farklı bir insanımdır. 

"HAKKIMDA ÇIKAN HABERLERİ OKUMAMAYI TÜRKİYE'DE ÖĞRENDİM"

"Baskı altında oynamaktan ziyade ben genelde kendi kendime baskı uygularım. Benim hakkımda basında çıkan haberleri pek okumam. Bunu Türkiye'de öğrendim. Trabzonspor'da oynarken Türkiye'de gol attığımda iyi değil fakat gol atarsam kraldım. Bu yüzden Türkiye'de hakkımda çıkan haberleri okumayı bıraktım. Bu saygısızlık değil asla. Kendim için iyi. 

Soru: "Eğitim ve oyun tarzı arasında nasıl farklar var?"

Türkiye'de benim işim sahaya çıkıp gol atmaktı. Çok fazla taktik yoktu. Burada taktiklere daha fazla önem veriliyor. Çünkü Almanya'da rakipler çok güçlü ve Leipzig'e karşı ekstra performans sergiliyor. Bu benim için büyük değişim. 

"BUNDESLIGA VE PREMİER LİG BENZER, SÜPER LİG FARKLIYDI"

Bundesliga ve Premier Lig seviyeleri bana göre birbirine benziyor. Hız, tempo, fiziksel güç ve taktik. Küme düşmemeye oynayan takımlar bile organize ve savunmada iyi. Süper Lig'de farklı. Süper Lig'de alt sıralardaki takımlara karşı daha tek taraflı oyun olurdu. Genelde rakipler sahalarında bekler ve hızlı hücuma çıkardı. Türkiye'de tek merkez stoperle birebir oynar ve gol atmam için onu geçmem yeterli olurdu. Almanya'da özellikle Mainz maçında en az 3 savunma oyuncusuna karşı baş etmem gerekiyordu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!