comScore

Sonar anket sonuçları İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Antalya (Seçim anket sonuçlarında sürpriz sonuçlar)

26 Mart 2019, Salı 16:55
Sonar anket sonuçları İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Antalya (Seçim anket sonuçlarında sürpriz sonuçlar)

Türkiye, 31 Mart Pazar günü sandık başına gidecek. Vatandaşlar seçime 6 gün kala anket firmalarının son araştırmasını büyük merak ile takip ediyor. Sonar anket firması 6 büyük şehirde yaptığı anket araştırmasını açıkladı.

Türkiye 31 Mart Pazar günü yerel seçim heyecanı yaşayacak. AKP, MHP, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin adaylarını yarışacağı yerel seçim öncesinde vatandaşlar internet ortamında yapılan anketleri araştırıyor. Sonar anket şirketi 31 Mart yerel seçim sonuçlarını resmi internet sitesinden açıkladı. Yapılan anket açıklamasına göre AKP ve MHP'nin adayları büyük illerde önde görünüyor.
 

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Ankara, Adana seçim anketleri (31 Mart son seçim anketi)


Türkiye yerel seçim heyecanı yaşıyor. 31 Mart akşamı Türkiye'de oy kullanma hakkına sahip vatandaşlar sandık başlarına girecek ve belediye seçimlerinde yer alan adayları oylayacak. Sonar anket araştırma grubu ise internet sitesi aracılığı ile büyük illerde yaptığı son seçim çalışmasını yayınladı. 

İŞTE SONAR ARAŞTIRMA GRUBUNUN YAPTIĞI ÇALIŞMA
Bursa Büyükşehir Belediyesi - Cumhur İttifakı

Manisa Büyükşehir Belediyesi - Cumhur İttifakı

Adana Büyükşehir Belediyesi - Cumhur İttifakı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi - Millet İttifakı

Aydın Büyükşehir Belediyesi - Millet İttifak

Kayseri Büyükeşhir Belediyesi - Cumhur İttifakı

Yerel seçime 6 gün kala İstanbul'da Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu yarışırken, Ankara'da Mansur Yavaş ile Mehmet Özhaseki karşı karşıya geliyor. İzmir'de ise Tunç Soyer ile Nihat Zeybekçi yarışacak. Adana'da ise Zeydan Karalar ile Hüseyin Sözlü, 31 Mart günü yarışacak.

İSTANBUL'DA HEYECAN TAVAN YAPMIŞ DURUMDA

Anket firmaları ise 31 Mart Pazar günü yaşanacak yerel seçim öncesinde il il gezerek vatandaşlarla yaptıkları birebir anketleri vatandaşlara aktarıyor. Özellikle İstanbul'da yaşanan yerel seçim heyecanı ise anketlere yansımış durumda. İşte bazı anket firmalarının büyük illerde yapmış olduğu anketleri sonuçları.


Yerel Seçim ile ilgili son dakika gelişmeleri için tıklayınMert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"