comScore

SON DAKİKA: YKS ne zaman yapılacak? YKS ertelendi mi? YKS tarihi belli oldu

26 Mart 2020, Perşembe 13:21
SON DAKİKA: YKS ne zaman yapılacak? YKS ertelendi mi? YKS tarihi belli oldu

YKS ne zaman, YKS tarihi, YKS yeni tarih açıklandı mı, YKS ne zaman yapılacak gibi soruların yanıtlarını arayan öğrenciler için YÖK Başkanı Yekta Saraç son dakika açıklamasında bulundu.

YKS sınavı ne zaman, YKS ne zaman, YKS tarihi, YKS tarihi belli oldu mu, YKS 2020 ne zaman, YKS sınav yeri, YKS tarihinde son dakika açıklaması yapıldı. Koronavirüs salgını sonrası YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı basın toplantısıyla YKS tarihini açıkladı. Öprencilerin merakla beklediği YKS yeni tarihi belli oldu.
 

YKS ne zaman yapılacak? YKS tarihi belli oldu mu?


MEB okullarda eğitimin 30 Nisan'a kadar yapılmayacağını açıklamıştı. YÖK Başkanı Yekta Saraç da üniversitelerde de Bahar Dönemi'nde yüz yüze eğitim olmayacağını ve bahar döneminin yaz aylarında yapılacağını açıkladı. Bu gelişmeler sonrasında en çok merak edilen konuların başında da YKS ne zaman yapılacak sorusu geliyordu. Yekta Saraç yaptığı açıklamada YKS tarihinin 25-26 Temmuz 2020 olduğunu duyurdu.
 

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Üniversiteler Bahar Dönemi ertelendi mi? 


Koronavirüs salgını nedeniyle 3 hafta ara verilen okullar, 30 Nisan tarihine kadar ertelenmişti. MEB Başkanı Ziya Selçuk, okulların 30 Nisan'a kadar ertelendiğini ve eğitimi dijital ortamda devam edeceğini duyurmuştu. Bugün de YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversiteler hakkında açıklama yaptı. Yekta Saraç, üniversiteler için bahar döneminin yaz aylarına ertelendiğini açıkladı. Üniversitelerde Bahar Dönemi uzaktan eğitim yöntemiyle devam edecek.

YKS SON DAKİKA!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)