comScore

Son dakika! Türkiye'de 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi

10 Nisan 2020, Cuma 22:08
Son dakika! Türkiye'de 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Türkiye'de 30 büyük il ve aynı zamanda Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İçişleri Bakanlığı açıkladığı genelge ile kararı duyurdu. 

FutbolArena - Son dakika! Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de 31 ilde 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı duyuruldu. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye'de büyükşehir statüstündeki 30 ilde ve ayrıca Zonguldak'ta 11-12 Nisan tarihlerinde hafta sonu olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLEN İLLER

Adana
Ankara
Antalya
Aydın
Balıkesir
Bursa
Denizli
Diyarbakır
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Hatay
İstanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Kayseri
Kocaeli
Konya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Ordu
Sakarya
Samsun
Şanlıurfa
Tekirdağ
Trabzon
Van
Zonguldak
 

Koronavirüsten nasıl korunulur? Koronavirüs korunma yolları neler? Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

DETAYLAR BİRAZDAN...

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)