comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Son dakika! Trabzonspor'un Caceres transferinden vazgeçme sebebi

19 Ocak 2017, Perşembe 20:16
Son dakika! Trabzonspor'un Caceres transferinden vazgeçme sebebi

Flaş! Trabzonspor'un İstanbul'a getirdiği Martin Cacares transferinin olumsuz sonuçlandığı öğrenildi. Trabzonspor'un vazgeçtiği Caceres transferi ve son dakika Trabzonspor gelişmeleri haberimizde. 

FutbolArena - Son dakika! Trabzonspor'un dün akşam saatlerinde İstanbul'a getirdiği Martin Caceres transferinde olumsuz gelişmeler yaşanıyor. 


Trabzonspor Caceres transferinden neden vazgeçti?


Trabzonspor'un 18 Ocak Çarşamba akşamı İstanbul'a getirdiği ve bugün sağlık kontrollünden geçen Caceres transferinden ani bir kararla vazgeçilmesinin altında birçok problem yatıyor. 

1) Taraftar tepkisi: "Trabzonspor taraftarları ismi gündeme geldiğinden bu yana uzun zamandır forma giymeyen ve sakatlık durumu olan Caceres'in transferine tepki gösterdi. Yönetim bu tepkiden sonra transferden vazgeçti. 
2) Yüksek maliyet: "Yine Trabzonspor taraftarlarının tepki gösterdiği bir diğer konu Uruguaylı stoperin maliyeti. Uzun zamandır oynamamasına rağmen bordo mavililerin 2.5 yıl için bu futbolcuya yaklaşık olarak 5 milyon euro'ya yakın para ödeyecek olması taraftarın tepkisine sebep oldu. 

3) Sakatlık: Trabzonspor'da bugün sağlık kontrolünden geçen Uruguaylı stoper için gelen doktor raporlarının olumsuz olduğu öğrenildi. 


Trabzonspor'da Martin Caceres transferi ve sözleşmesine zam istediği iddiası


Bunun yanı sıra 18 Ocak Çarşamba akşamı Trabzon yerel medyasında Uruguaylı stoper için çarpıcı bir iddia ortaya atılmıştı. Trabzonspor'un dün Türkiye'ye getirdiği Uruguaylı futbolcu İstanbul'a geldikten sonra Trabzonspor yöneticileriyle yaptığı görüşmede, 1 milyon Euro üzerinde mutabakata varılan imza parasının 1.5 milyon Euro'ya, 2 milyon Euro olarak belirlenen yıllık garanti ücretinin ise 2.3 milyon Euro'ya çıkartılmasını talep etti. Trabzonspor cephesi bu talepler karşısında şok olurken, pazarlığın sürdüğü kaydedildi.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)