comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Son dakika Trabzonspor haberleri - Bugünkü Trabzonspor gelişmeleri - TS Transfer Haberleri (4 Mayıs 2016 Çarşamba)

04 Mayıs 2016, Çarşamba 18:42
Son dakika Trabzonspor haberleri - Bugünkü Trabzonspor gelişmeleri - TS Transfer Haberleri (4 Mayıs 2016 Çarşamba)

Basında çıkan Trabzonspor haberlerini sizler için derledik.

FutbolArena - Bugün Trabzonspor ile ilgili çıkan önemli gelişmeleri sizler için derledik. İşte 4 Mayıs Çarşamba basında çıkan Trabzonspor Haberleri


4 Mayıs Çarşamba 2016 Trabzonspor Haberleri 

 
13615-resim
 


Mehmet Demirkol'dan Trabzon'a verilen cezaya tepki 


Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Trabzonspor'a verilen 4 maçlık cezayı değerlendirdi. 

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol verilen cezayı az bulduğunu ifade ederek bu karara tepki gösterdi. Spor Servisi programında konuşan Demirkol, "Demek ki bundan sonra hakeme arkadan saldırıp dövmenin cezası 4 maçtır. Bunun standardını koydular. Bundan sonra hakemler kendilerini darp eden taraftarların ceza almayacağını, kulüplerin de 4 maç ceza alacağını bilsinler. Bu saldırıyı yapan kişi dayısının passolig kartıyla maça girdi. Peki buna göz yumanlara ceza verildi mi? Passolig uygulamaya girdikten sonra statlara usulsüz girenlerin sayısı sadece %10 azalmış. Bunun neresi iyi?" ifadelerini kullandı. 
 


Şota'dan Beşiktaş'a övgüler! Yarışta... 


Son olarak Trabzonspor'u çalıştıran Şota Arveladze konuk olduğu radyo programında ligdeki şampiyonluk yarışını değerlendirdi.  
Beşiktaş'ın sezon başından beri özgüvenli futbol oynadığını belirten Şota, "Sezon başından beri özgüvenle oynadıkları gibi performanslarını da sürekli arttırıyorlar. Vodafone Arena ile çok iyi hava yakalamışlar. Yani ben şu anda futbol oynuyor olsaydım Beşiktaş'ta çok gol atardım (gülerek). Hücumda çok iyi işler yapıyorlar. 3 puanlık avantajları var. Normalde derbilerde her sonuç ortaya çıkabilir ama Beşiktaş bu performansıyla daha avantajlı. Ben ligde zirvenin değişeceğini sanmıyorum" ifadelerini kullandı. 
 
266619-haber
 


Trabzonspor'un 4 maçlık cezasının perde arkası 


Fenerbahçe maçında çıkan olaylardan sonra Trabzonspor'a verilen 4 maçlık cezanın perde arkasına FutbolArena ulaştı.  

Profesyonel Disiplin Kurulu'nun, Fenerbahçe maçında çıkan olaylar nedeniyle Trabzonspor'a 4 maç seyircisiz oynama ve 915 bin TL para cezası verdi. İşte bu cezanın perde arkası.  

1) Trabzonspor - Fenerbahçe maçında emniyet zaafının yaşanması ve gerekli önlemlerin alınmaması. 

2) Hakem Bülent Yıldırım'ın olayların çok önceden başlamasına rağmen maçı durdurmaması. 

3) PFDK'nın 4 maçlık cezasının altında diğer emsal kararlar da yatıyor. Önceki yıllarda da birçok kez sahaya taraftar girmesine hakeme saldırı olmamıştı ve saldırı teşebbüsü anında güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilmesi. Trabzonspor - Fenerbahçe maçında ise güvenlik yetkilileri geç kaldı. 

4) Bir diğer emsal karar 2 yıl önce Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan ve Galatasaray lehine hükmen 3-0 sonuçlanan Beşiktaş - Galatasaray maçı oldu. O müsabakada Fırat Aydınus'un olayların ciddiyetini anlaması sonucu maçı erteken durdurup soyunma odasına gitmesi emsal karar teşkil etti. 

5) PFDK son olarak diğer emsal kararlara bakarak ceza verdi. Hakem Volkan Bayarslan'a saldırı olmasaydı Trabzonspor'un 2 maç ceza alması gündemdeyken, hakemin darp edilmesi neticesinde ceza arttı ve 4 maça çıktı. 

 


PFDK'da Trabzonspor tartışması 


Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nda üyeler, Trabzonspor'a verilecek ceza öncesinde tartışma yaşadı. 

7 kişiden oluşan Disiplin Kurulu, dün Trabzon'a verilecek cezayı belirlemek için bir araya gelirken, ciddi anlaşmazlıklar yaşandı.

Karar, 4'e 3 oy çokluğu ile alınırken; azınlıkta kalan 3 üyenin biri 6, diğeri 7, başka bir üye ise 8 maç verilmesini istedi. Trabzonlu üye  Fatih Erdöl, 2 maçın yeterli olduğu görüşünü savunurken, diğer 3 üye de cezaların az olması gerektiği görüşünü ortaya koydu. 

Toplantının ardından karar aşamasına geçildi ve 4'e 3 oy çokluğu ile  Trabzon'a 4 maç seyircisiz oynama cezası verildi. PFDK'nın bu kararda; 2013-14'teki Beşiktaş-Galatasaray maçını emsal aldığı ortaya çıktı. 

Olimpiyat'ta oynanan o maçın son dakikalarında çok sayıda Siyah-Beyazlı taraftarlar sahaya girmiş, mücadele tatil edilmişti. 3-0 hükmen mağlup sayılan Beşiktaş'a 4 maç seyircisiz oynama cezası verilmişti. Öte yandan 4 maçlık cezaya karşılık para cezasının en üst seviyeden verilmesiyle durumun dengelemeye çalışıldığı belirtildi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!