comScore
1 / 4

Son Dakika Süper Lig Haberleri (14 Ocak 2021)

2 / 4

FATİH TERİM’DEN OLAY SÖZLER

<h2>FATİH TERİM’DEN OLAY SÖZLER</h2>
Ziraat Türkiye Kupası maçının bitiminde gündemi sarsan ifadeler kullanan Fatih Terim, Başakşehir’den İrfan Can’ı istemesi ile ilgili olarak, "Malumun ilanı" yorumunu yapmıştı. Aylardır bu oyuncunun G.Saray’a gideceği konuşuldu, her basın organında birkaç kez haber oldu. Ama Galatasaray’ın hocası olarak ilk kez dile getirilmişti. Terim, bununla ilgili yönetimle görüşme yapmadığını söylerken, bir anlamda aradaki uçurumu da tarif etti.

Fatih Terim’in transfer listesini açıklaması yönetimde belli bir rahatsızlık oluşturdu. Bunun taraftar üzerinde büyük beklenti yarattığı düşünüldü. Ancak Galatasaray’ın teknik patronu, o fikirde değil... Florya’daki arkadaşlarıyla yaptığı konuşmada, "Ben transfer yapılmadığı için ne zaman şikayet ettim. Transfer istemek teknik adamın hakkı değil mi? Ben her şekilde yoluma bakarım" diyerek sitemini dile getirdi. Tüm bu yaşananların ardından Terim’in Galatasaraylı bir taraftar grubunun Malatyaspor maçından kısa bir süre önce yayınladığı transfer deklarasyonuna da çok kızdığı ortaya çıktı.

Fatih Terim’in, "Olacak iş mi bu? Maçtan önce tüm takımın keyfini kaçırmaya, moralini bozmaya kimin hakkı var? Böyle deklarasyon mu olur? Benim arkamda 25 milyon var. Onlardan güç alıyorum" dediği öğrenildi. Terim’in "Bugün derin bir yalnızlık hissettim" sözleriyle de bu gruba gönderme yaptığı belirtildi. Galatasaray taraftarı, hocalarına olan sevgisini Fatih Terim’in evine giderek gösterdi. Bir grup sarı-kırmızılı taraftar, dün akşam saatlerinde hocanın Kireçburnu’ndaki evinin önünde toplandı, tecrübeli teknik adama "İmparator Fatih Terim" tezahüratlarıyla destek verirken, meşaleler yaktı. (MİLLİYET)
3 / 4

MANDZUKIC TRANSFERİNDE SON DAKİKA

<h2>MANDZUKIC TRANSFERİNDE SON DAKİKA</h2>
İtalyan basınında yer alan haberlere göre bonservisi elinde olan Mario Mandzukic için Milan devreye girdi. Tecrübeli futbolcunun temsilcileriyle yapılan görüşmenin olumlu geçtiği bildirildi. Tarafların şu anda Mario Mandzukic’in kişisel şartları üzerine görüşmeler yaptığı belirtildi.
4 / 4

MESUT ÖZİL MEMLEKETİNİ UNUTMADI

<h2>MESUT ÖZİL MEMLEKETİNİ UNUTMADI</h2>
Premier Lig ekibi Arsenal’da forma giyen ve Fenerbahçe’ye transferi beklenen Mesut Özil’in katkılarıyla Zonguldak’ın Devrek ilçesinde yapımına başlanan Mesut Özil Spor Kompleksi’nin büyük bölümü tamamlandı. Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Mesut Özil’in ilçedeki çocuklar için bir rol model olduğunu belirterek, "Mesut, Devrekli olduğunu, Türk ve Müslüman olduğunu hiçbir zaman unutmadı" dedi.