comScore

Galatasaray Galatasaray

Son Dakika Galatasaray Haberleri (9 Şubat 2017 Perşembe)

09 Şubat 2017, Perşembe 00:02
Son Dakika Galatasaray Haberleri (9 Şubat 2017 Perşembe)

9 Şubat 2017 Perşembe günü basında Galatasaray ile ilgili yapılan haberleri derledik. Galatasaray ile ilgili 9 Şubat 2017 Perşembe günü yaşanan tüm gelişmeler haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray ile ilgili 9 Şubat 2017 Perşembe günü basında yapılan haberleri bir araya getirdik. İşte o haberler:

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Riva ve Florya gelirlerini kırdırarak banka borçlarını azalttıklarını açıkladı.
 

"Galatasaray, Riva ve Florya gelirlerini kırdırdı"


Galatasaray'da başkan Dursun Özbek ve yönetimin "kulübün kurtuluşu" olarak adlandırdığı Riva-Florya projeleri konusunda gelişmeler yaşanıyor. Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın verdiği bilgiye göre sarı kırmızılılar, Emlak Konut ile yapılan anlaşma çerçevesinde elde edilmesi beklenen 508 milyon liralık geliri kırdırdı.
''GELİR 342 MİLYON LİRAYA DÜŞTÜ''

FutbolArena'ya konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevzat Dindar, "Galatasaray'da sıcak bir gelişme oldu. Riva ve Florya konusunda yapılan anlaşma çerçevesinde 508 milyon liralık gelir elde edilecekti. Fakat bu gelirin kırdırıldığını öğrendim. Yönetimden aldığım bilgiye göre, Galatasaray bu geliri 342 milyon lira karşılığında Denizbank'a kırdırdı." dedi.


Galatasaray'dan futbolculara 5 milyon Euro'luk ödeme


Florya-Riva anlaşması sonrasında atılan resmi imzaların ardından Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, futbol takımına verdiği sözü tuttu.

Riva-Florya anlaşması sonrasında ilk faz parayı alan Galatasaray yönetimi futbolculara bugün 5 milyon Euro'luk ödeme yaptı.

FutbolArena, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in sarı kırmızılı takıma bu hafta için ödeme sözü verdiğini duyurmuştu.


Dursun Özbek'ten salon müjdesi


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, divan kurulunda yaptığı açıklamada kapalı spor salonuyla ilgili gerekli izinleri aldıklarını da açıkladı.

"15 bin kişilik basketbol salonu için gerekli izinleri aldık. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden de izin aldık. NEF  inşaatın sahibi ile daha önce yapılan projeyi inceledik, Bize dünyada bu tip komplekslerin nasıl olduğunu anlattı. Çok ilgimizi çekti, bu projeyi nasıl finanse ederiz diye düşündük. Çok büyük bir firmanın dikkatini çekti. Stadın içinde kullanıma açık epey bir boş mekan var. Bunların bütünün içine dahil edilmesi çok önemliydi. Salonu öyle projelendirdik ki sadece basketbol oynanacak bir salon olmayacak. İcabında başka etkinlikler de yapılacak. 365 gün yaşanabilecek bir mekan olacak. 3750 metre karelik bir bilim merkezi de var. Projenin sponsorluğunu NEF üstlendi. Kulüp hiçbir masrafa girmedi. 1-2 hafta içerisinde ruhsatı alarak inşaata başlayacağız.''


Riekerink, Galatasaray'dan gönderiliyor mu?


Türkiye Kupasından elenen ve oynattığı futbol eleştiri alan Riekerink'e olan güven Galatasaray yönetiminde de sıfır noktasına ulaştı.

Galatasaray taraftarı gibi birçok yönetici Riekerink'i artık açık şekilde eleştirmeye başladı. Dün yapılan yönetim kurulu toplantısında da, yöneticiler Hollandalı teknik adam konusundaki endişelerini Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e iletti.

Taktiksel hamleleri eleştiri alan birçok konuda yönetimin tepkisini çeken Jan Olde Riekerink, 3 hafta sonra oynanacak olan Beşiktaş derbisine bile çıkamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Bu sezon elinde yalnızca şampiyonluk hedefi kalan Galatasaray, 5 puan geride olduğu bu yarışta iddiasını kaybetmesi halinde Riekerink'in ayrılığı da hız kazanacak.

Galatasaray'ın Kayserispor ve Çaykur Rizespor maçlarında puan kaybı yaşaması halinde sarı kırmızılıların Beşiktaş derbisine yeni bir teknik adam ile çıkabileceği belirtildi.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)