comScore

Galatasaray Galatasaray

Son Dakika Galatasaray Haberleri (19 Şubat 2017 Pazar)

19 Şubat 2017, Pazar 00:06
Son Dakika Galatasaray Haberleri (19 Şubat 2017 Pazar)

19 Şubat 2017 Pazar günü basında Galatasaray ile ilgili yapılan haberleri derledik. Galatasaray ile ilgili 19 Şubat 2017 Pazar günü yaşanan tüm gelişmeler haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray ile ilgili 19 Şubat 2017 Pazar günü basında yapılan haberleri bir araya getirdik. İşte o haberler:
 

Hagi: 'Galatasaray'a gitmeyi tercih etmedim'


Galatasaray'da Jan Olde Riekerink'in yerine adı geçen isimlerden biri olan Gheorghe Hagi, konuyla ilgili Rumen basınına açıklamalarda bulundu.

Bir takımda çalışırken, başka takıma gitmenin doğru olmadığını ifade eden Gheorghe Hagi, bu nedenle geçen yıl Rubin Kazan'ın teklifini redddettiğini söyledi.
Ülke basınına konuşan Gheorghe Hagi, "Galatasaray ile ilgili bir konu oldu. Listede benim de olduğum iddia edildi. Fakat ben kimseyle görüşmedim. Benim rensiplerim var. Bir takımı çalıştırırke, başka yere gitmem. Bu yüzden geçen sene Rubin Kazan'ın teklifini de kabul etmedim. Galatasaray'a gitmeyi de tercih etmedim, benim için doğru olmazdı" dedi.
 

Yılmaz Vural: 'Suçlu Tudor değil, Karabükspor yönetimi'


Galatasaray'ın Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Igr Tudor ile anlaşmasının ardından başlayan "etik" tartışmalarıyla ilgili teknik direktör Yılmaz Vural yorumlarda bulundu. Deneyimli teknik adam BİP Spor uygulamasında konuyla ilgili görüşlerini açıkladı.

DHA'nın derlediği açıklamalara göre Yılmaz Vural, Igor Tudor'un sarı kırmızılılara imza atmasıyla ilgili şunları söyledi:

"Tudor sözleşmesine 150 bin Euro verirse gider diye madde koydurmuş. Burada Karabük Yönetimi bunun gitmesine müsaade ediyor. O parayı getirirsen git demişler. Sözleşmesinde bu var mı? Var O zaman biz ne etiğinden bahsediyoruz. Şimdi tabi işin duygusal tarafı var. Karabükspor taraftarı baş tacı ettikleri, onlar için illah konumuna getirdikleri bir antrenörü bir anda nasıl onları bırakıp gittiklerini gördü.

Ama burada en suçlu olan Karabükspor yönetimi sonuçta Hoca ile bu sözleşmeyi yapanlar ve imzalayanlar onlar. Bu maddeyi sen niye koydurdun onu düşünmeleri gerekir. Tabi muhtemelen Karabükspor yönetimi de Tudor'un bu kadar başarılı olacağını düşünmüyordu. Ayrıca Tudor açısından da düşününce yaptığı davranış doğal bence. Sonuçta kim hangi meslekte olursa olsun bir üst kademeden bir teklif gelirse gitmek ister ve gider de yani. İşte burada kulüplerimiz bunları düşünerek hareket ederse iyi sözleşmeler yaparlarsa kimse gidemez ama sen bu tarz sösleşme imzalarsan adam da gider elin kolun bağlanır."
 

Guus Hiddink: 'Riekerink'i sadece isim olarak tanıyorum'


Hollandalı efsane teknik direktör Guus Hiddink, Türkiye'de görev yapan Dick Advocaat ile Galatasaray'dan ayrılan Jan Olde Riekerink hakkında açıklamalarda bulundu. Deneyimli futbol adamı, Robin van Persie ve Wesley Sneijder hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Guus Hiddink lunları söyledi:

"Şu an Türkiye'de bir çok vatandaşımın olduğunu biliyorum. Ama son dönemde onlarla görüşmedim. Dick Advocaat büyük bir macera yaşamak için Fenerbahçe'yi tercih etti. Tabii ki onun tecrübesine kimse bir şey söyleyemez. Ama galiba Türkiye Ligi'ndeki zorlukları yeni yeni anlamaya başladı. Olde Riekerink'i sadece isim olarak tanıyorum. Kendisiyle hiç görüşmedim. Robin van Persie'nin şu anki performansı, Hollanda Milli Takımı için yeterli değil. İyi çalışıp forma giymesi lazım. Zaten fit olsa, formda olsa  Dick Advocaat da onu sürekli oynatır. Wesley Sneijder mükemmel bir futbolcu. Galatasaray'a kattıkları ortada. Umarım böyle devam eder. Hepsine başarılar diliyorum."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)