comScore

Galatasaray Galatasaray

Son Dakika Galatasaray Haberleri (10 Şubat 2017 Cuma)

10 Şubat 2017, Cuma 00:24
Son Dakika Galatasaray Haberleri (10 Şubat 2017 Cuma)

10 Şubat 2017 Cuma günü basında Galatasaray ile ilgili yapılan haberleri derledik. Galatasaray ile ilgili 10 Şubat 2017 Cuma günü yaşanan tüm gelişmeler haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray ile ilgili 10 Şubat 2017 Cuma günü basında yapılan haberleri bir araya getirdik. İşte o haberler:
 

Bülent Korkmaz için Galatasaray'ın kararı


İlk önce Galatasaray'ın efsane kaptanı Bülent Korkmaz ismi gündeme geldi, Başkan Dursun Özbek ve birçok yönetici itiraz etti.

Jan Olde Riekerink'in, Kayserispor ya da Rizespor maçlarında puan kaybetmesi halinde teknik adam değişikliğine gitmeye hazırlanan Galatasaray'ın A planı Hasan Şaş ve Raşit Çetiner ikilisiydi.
Sezon sonuna kadar Galatasaray takımını, camia içinden yetişen bir teknik adama teslim etmek isteyen Galatasaray yönetiminin gündemine ilk olarak Bülent Korkmaz geldi.

Şu anda kulüp çalıştırmayan Bülent Korkmaz'ın takımın başına getirilmesi konuşuldu. Ancak Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yöneticiler Bülent Korkmaz'a kapıları kapattı.

GEÇEN YIL REDDETMİŞTİ'

Geçen yıl Mustafa Denizli'nin takımdan ayrılması üzerine ilk olarak Bülent Korkmaz'ın kapısını çalmıştı. Önce Bülent Korkmaz ile 1.5 yıllık kontrat üzerine konuşulurken daha sonra yönetimin isteği üzerine efsane kaptana 4 aylık yani sezon sonuna kadar bir sözleşme teklif edildi. Ancak Bülent Korkmaz, 1.5 yıllık kontratta ısrar edince Galatasaray yönetimi ile anlaşamamıştı. Geçen yıl yaşanan bu olay nedeni ile sarı kırmızılı yönetim Bülent Korkmaz'a kapılarını kapattı.


Galatasaray'da ilk formül Raşit Çetiner ve Hasan Şaş


Galatasaray yönetim kurulundan bir idareci, Başkan Dursun Özbek'e, 'Raşit Çetiner-Hasan Şaş' formülünü önerdi. Hasan Şaş'ın futbolcular ile pozitif diyaloğu ve Terim dönemindeki başarıları, Raşit Çetiner'in de tecrübesi ile sezon sonuna kadar Galatasaray'da göreve getirilmesini teklif etti.

Bugüne kadar Riekerink'e ısrarla görevde kalması adına sahip çıkan Başkan Dursun Özbek ise şimdilik bu konuda bir yorum yapmaktan kaçınıp somut bir adım atmazken yönetim bu formülü kafasının bir kenarına yazdı.

''KAYSERİ VE RİZESPOR MÜCADELESİNDE PUAN KAYBEDİLMESİ HALİNDE''

Bu formül adına harekete geçilmesini ise Riekerink'in göstereceği performans belirleyecek. Elinde yalnızca şampiyonluk hedefi kalan G.Saray'da Riekerink'in çıkacağı her maç kader niteliğinde olacak. Kayserispor ve Rizespor maçlarında puan kaybedilmesi ve olası bir kötü sonuçta Riekerink'in alternatifleri artık daha ciddi şekilde masaya yatırılacak.

Yalnız, Galatasaray Riekerink ile yollarını ayırması halinde sezon sonuna kadar görev yapmayı kabul edecek G.Saray camiası içinde yetişen bir teknik heyet oluşturma hedefinde.


Wesley Sneijder'e FLAŞ Riekerink uyarısı


Galatasaray'da geleceği tartışılan teknik direktör Jan Olde Riekerink ile takımın yıldızı Wesley Sneijder'in yakınlığı yönetimi harekete geçirdi. Sarı kırmızılı idarecilerin, sık sık özel toplantılar yapan ikiliyi uyardığı iddia edildi.

Takvim'in haberine göre; Sneijder'le bir görüşme yapan yöneticilerin, "Riekerink'in odasından çıkmıyorsun. Birlikte toplantılar yapıyorsunuz. Bu durumdan tüm takım rahatsız oluyor. Hocanla arana biraz mesafe koymalısın" ifadesini kullandığı öğrenildi. Bu diyalog karşısında büyük şaşkınlık yaşayan yıldız futbolcunun önümüzdeki günlerde Riekerink'le ilişkisini değiştirip değiştirmeyeceği merak ediliyor.

RIEKERINK'LE DE BU KONU KONUŞULACAK

Yöneticilerin konuyu Riekerink'le de paylaşacağı ve "Her oyuncunla eşit mesafede olmalısın" uyarısının yapılacağı öğrenildi. Galatasaray'a Sneijder'in önerisiyle gelen Riekerink'in takım içindeki otoritesi sürekli tartşma konusu oluyor. Hatta "Kadroyu Sneijder yapıyor" iddiaları da sürekli gündeme geliyor. Riekerink düzenlediği basın toplantılarında bu iddiaları yalanlarken, "Sneijder'le böyle bir şeyi asla konuşmam" ifadesini kullanmıştı.


Raşit Çetiner: ''Galatasaray'dan teklif gelirse hemen kabul ederim''


Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın Hollandalı çalıştırıcısı Jan Olde Riekerink'in yerine ismi gündeme gelen Raşit Çetiner, teklif gelmesi halinde hemen kabul edeceğini söyledi.

''HENÜZ TEKLİF ALMADIM''

Star Gazetesindeki habere göre adı Galatasaray ile anılan Raşit Çetiner ''Şu ana kadar benim kulağıma Galatasaray'ın teknik direktörlüğüyle ilgili herhangi bir şey gelmedi, dün Divan Kurulu toplantısı vardı ona da gitmedim. Aslında benim derdim Galatasaray'ın başarısıdır, inşallah başarılı olurlar da bizlere hiç gerek kalmaz. Olur da Riekerink'le yollar ayrılır bana ihtiyaç doğarsa tabi ki seve seve gelirim, Galatasaray benim kulübüm, benim camiam neden geri çevireyim'' dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)