comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Son Dakika Fenerbahçe Haberleri (12 Şubat 2017 Pazar)

12 Şubat 2017, Pazar 00:19
Son Dakika Fenerbahçe Haberleri (12 Şubat 2017 Pazar)

12 Şubat 2017 Pazar günü basında Fenerbahçe ile ilgili yapılan haberleri derledik. Fenerbahçe ile ilgili 12 Şubat 2017 Pazar günü yaşanan tüm gelişmeler haberimizde.

FutbolArena Fenerbahçe ile ilgili 12 Şubat 2017 Pazar günü basında yapılan haberleri bir araya getirdik. İşte o haberler:
 

Alex'ten Aziz Yıldırım için olay iddia!


Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Alex de Souza, biyografisinde sarı-lacivertli formayı giydiği dönemden ilginç bir anektod paylaştı.

Alex, 2006-2007 sezonunda kötü oynadığı bir maçta oyundan alınırken tribünlerin tepki gösterdiği, Aziz Yıldırım'ın ise kendisini alkışladığı maçla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.
Alex kitabında o günü şu sözlerle anlatıyor:

"Maçta Zico beni oyundan çıkardı. Ve başkan Aziz Yıldırım, dayanışma jesti olarak ayağa kalkıp beni alkışladı. Aziz Yıldırım yıllar boyu, taraftarlar beni protesto ettiklerinde beni desteklediğini yüzüme vurup durdu. Biri, bir başkası için bir şey yaptığında sürekli bunu hatırlatmaz. Bu yüzden zaman geçtikçe, bu protestonun aslında planlanmış bir eylem olduğunu düşündüm."
 

Tahkim Kurulu, Van Persie'nin cezasını indirdi


Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maç sonrası 3 maç ceza alan Robin van Persie'nin cezası 2 maça indirildi. Tahkim Kurulu'na yapılan itiraz sonrası, Hollandalı futbolcunun cezasının 2 maça düşürüldüğü açıklandı.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçe Futbol A.Ş'nin, futbolcusu Robin Van Persie hakkındaki PFDK'nın 09.02.2017 tarih ve E.2016-2017/653 - K.2016-2017/775 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde;

- Fenerbahçe Futbol A.Ş. futbolcusu Robin Van Persie'nin, rakip takım taraftarlarına yönelik eyleminin PFDK'nın kabulünün aksine FDT'nin 36. maddesinde düzenlenen sportmenliğe aykırı hareket niteliğinde olduğu anlaşıldığından, eylemin niteliğinin "sportmenliğe aykırı hareket" şeklinde düzeltilmesine, oybirliği ile,

- Cezanın da eylemin sportmenliğe aykırı hareket niteliğine uyan FDT'nin 36/1. ve 35/4. maddeleri uyarınca tayini gerekmekle birlikte, aleyhe itiraz olmaması ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle, Fenerbahçe Futbol A.Ş. futbolcusu Robin Van Persie'nin 2 resmi müsabakadan men cezası ve 13.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile, (K.2017/59)

Karar verilmiştir."
 

Mahmut Uslu'dan FETÖ açıklaması


Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile oynanan maç sonrası TFF'nin verdiği cezalara Fenerbahçe'de tepki sürüyor. Sarı lacivertli kulübün genel sekreteri Mahmut Uslu, FETÖ'nün kulüple uğraşmaya devam ettiğini söyledi.

Sabah Gazetesi'ne konuşan Uslu, "Bizim FETÖ ile olan mücadelemiz her platformda devam ediyor. 20 Şubat'ta da mahkemede bu savaşımıza devam edeceğiz. Bizimle birlikte 3 Temmuz operasyonunda adı geçen Başakşehir ve Beşiktaş'ı mahkemede görmek istiyoruz. 1 Ocak 2014'te FETÖ ile ilgili düşüncelerimi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da anlatmıştım. Bunun bir örgüt olduğunu ve Türkiye'nin kötülüğü için çalıştığını belirtmiştim. Bizim tespitlerimiz maalesef acı bir şekilde ortaya çıktı" dedi.

HER YERDE ADAMLARI VAR

FETÖ'nün hala Fenerbahçe'yi engellemek için çalıştığını belirten Uslu, şöyle devam etti: 

"PFDK'dan hep Fenerbahçe aleyhine kararlar çıkıyor. Bize karşı bir çalışma var. Ne zaman ki Sow röveşata golleriyle döndü, takım toparlandı, yine biz durdurulmaya başlandık. Bunun en güzel örneği son cezalar. Hala FETÖ örgütü Fenerbahçe ile uğraşıyor. Her yerde adamları mevcudiyetini koruyor. TFF ne kadar temizlendik dese de içlerinde hala bu örgüte sempatisi olan insanlar var."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)