comScore

Son dakika! Fahrettin Koca: 'Ligler konusunda sorumluluk TFF'de'

06 Mayıs 2020, Çarşamba 18:10
Son dakika! Fahrettin Koca: 'Ligler konusunda sorumluluk TFF'de'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de liglerin 12 Haziran'da başlatılması kararı hakkında konuştu.  

FutbolArena - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlediği basın toplantısında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in "12 Haziran'da ligleri başlatma kararı aldık" açıklamasıyla ilgili gelen soruya yanıt verdi. 


Son dakika haberleri: Süper Lig ne zaman başlayacak?


TFF Başkanı Nihat Özdemir, ligleri 12 Haziran'da başlatma kararı aldıklarını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, liglerin oynanması konusunda tedbirler doğrultusunda sorumluluğun TFF'de olduğunu, Bakanlık ve Bilim Kurulu olarak herhangi bir öneri yaklaşımında bulunmayacaklarını söylediklerini, hala aynı noktada olduklarını belirtti. 

KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA:
TFF'nin kararıyla ilgili Bilim Kurulu'nda görüşülen bir durum söz konusu olmadı. Dün Nihat Özdemir ile görüştük. Bununla ilgili açıklama yaptık. Orada da net ifade etmeye çalıştım. Özellikle futbol hassas bir konu. Geniş kitlerleri ilgilendiren bir alan. Burada kararı vermesi gereken, TFF'nin kendisi olduğunu altını çizerek ifade etmiştim. TFF'nin özgür iradesiyle kendi kararını verebileceğini, Bakanlık veya Bilim Kurulu olarak herhangi bir öneride yaklaşımda bulunmak istemediğimizi ifade etmiştim. Hala o noktadayız. Bugünkü yapılan açıklamalardan gördüğümüz üzere, TFF'nin Sağlık Kurulu'nun olduğunu biliyoruz. Çalışmaları olduğunu biliyoruz. Tedbirler noktasında federasyon bu kararı alabiliyorsa, sorumluluk da TFF'nin. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"