comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Son Dakika Beşiktaş Transfer Haberleri (9 Ocak 2017 Pazartesi)

09 Ocak 2017, Pazartesi 00:55
Son Dakika Beşiktaş Transfer Haberleri (9 Ocak 2017 Pazartesi)

9 Ocak 2017 Pazartesi günü basında Beşiktaş ile ilgili yapılan haberleri derledik. Beşiktaş ile ilgili 9 Ocak 2017 Pazartesi günü yaşanan tüm gelişmeler haberimizde.

FutbolArena - Beşiktaş ile ilgili 9 Ocak 2017 Pazartesi günü basında yapılan haberleri bir araya getirdik. İşte o haberler:
 

Quaresma Beşiktaş'tan ayrılacak mı?


Beşiktaş'ta sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Ricardo Quaresma'nın kalıp kalmayacağı merak konusu olurken, siyah beyazlı yönetimde geçtiğimiz haftalarda Metin Albayrak Portekizli yıldızın kalmasını istediklerini ve kendisine yeni sözleşme önerdiklerini söylemişti. 

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma'nın kulüpteki geleceği konusunda menajerler işleri kızıştırmaya devam ediyor. Öncelikli tercihinin Beşiktaş ve burada olmaktan mutlu olduğu öğrenilen Quaresma'nın aklını menajerleri karıştırıyor. 
Çin kulüpleriyle görüşen ve Portekizli yıldızın buraya gitmesini isteyen menajerler komisyondan kazanç elde etmeyi planlarken, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ricardo Quaresma'nın yakın çevresine de Beşiktaş'ta kalmak istediğini söylediği öğrenildi. 

Öte yandan Beşiktaş kulübü de sürekli olarak Quaresma'nın takımda kalmalarını istediğini vurgularken, Metin Albayrak Portekizli yıldıza yeni bir sözleşme önerdiklerini ifade etti. 
 

Antalyaspor'dan Fikret Orman'a jet yanıt


Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Şefik Öz, Fikret Orman'ın Kartal yuvası açılışında yaptığı açıklamalara jet yanıt verdi. 

“Fikret Orman'ın belirttiği gibi bir kurgu olmadı. Biz öyle ucuz bir davranışta bulunmadık. Sağolsunlar gelerek şeref verdiler. Böyle bir jeste bilerek bir nezaketsizlik yapmayız. Sadece bir doğaçlama oldu. Böyle hissetmesine üzüldüm. Bilerek isteyerek yapılmış bir şey değil. Eto'o kalmaya karar verdi. Bunun beyanı böyle bir zamanda oldu. Kurgulanmış bir şey değil bu.”

“Fikret Orman'ın açıklamalarını daha yeni duyuyorum. Antalyaspor'un menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Bize net bir teklif gelmedi. Eto'o ile kendi aralarında konuştularsa bu etik değil. Bakın bize resmi bir teklif gelmedi. Başakşehir'den çok daha iyi bir teklif gelmişti. Beşiktaş'tan Ömer Şişmanoğlu ile ilgili bilgi geldi. Her şeyi değerlendirdik. Artık ilk 5'te oynayacak bir takım kuruyoruz. Hedeflerimizi büyütüyoruz. Menderes Türel bir tesis yaptı. Daha büyük hedeflere doğru gidiyoruz. Başkanın böyle algılamasına üzüldüm. Ortaya bir yanlış anlaşılma var. Böyle olmasına üzüldük. Öyle bir şey olsa gelmeyecekler miydi? Beşiktaş'a yakın insanlarız. Davet ettik geldiler. Bunun orada açılması kurgu değil.”

“Bir hazırlık maçımız var. Şu anda yoldayım. Fikret Orman'ı arayıp aramayacağımızı başkanımızla konuşuruz. Maç ile ilgili bir sorun yok. Beşiktaş büyük bir camia. Şenol Güneş de büyük bir hoca. Böyle bir camiayı kırmak, dökmek bizim yapacağımız işler değil. Fikret Bey yanlış değerlendirmiş. Bizler bugün varız, yarın yokuz. Gerekirse görüşürüz. Kesinlikle ortada bir kurgu yok”
 

Fikret Orman'dan Ali Şafak Öztürk'e ağır Eto'o salvoları! 'Adamlık...'


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün, tesislerin açılışında kendilerine haber vermeden Eto'o'yu satmayacaklarını açıklaması hakkında çok sert açıklamalarda bulundu. 

Antalya'da Konyaaltı Kartal Yuvası'nın açılışına katılan Fikret Orman, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün tesislerin açılışında Eto'o'yu satmayacaklarını sahnede açıklamasıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. 

"BİZİM ÜZERİMİZDEN ALGI YAPILDI."

Eto'o transferinde bizden Eto'o'ya değil, kendisinden bize talep geldi. Antalyaspor, Eto'o'yu bırakmak istemiyorsa saygı duyarız. Biz Eto'o için ölüp bitmiyoruz yani. Bizden başka alıcı yok muydu Eto'o'da? Başakşehir ve Trabzonspor vardı. Ancak bizim üzerimizden algı yapıldı sürekli."

"BUNLAR AYIP ÇOCUKÇA ŞEYLER."

"Dün açılışa misafir olarak gittik. Orada bir kurgu yapıldı. Biz o işleri 15 yaşında bıraktık. Çocuk çocuk, ayıp işler. Dün yapılanlar ucuz hesaplardı. Bu yapılan spor adamlığı değil. Adamlık değil. Bu algı operasyonunun bir üst aklı olduğunu düşünüyorum. Antalyaspor Başkanı'nın Fenerbahçe ile bir ilgisi var mı bilmiyorum ama üslupları benziyor. Bunların bir üst aklı var. Onlara uyuyorlar. Bunu yapanlar kaale alacağım adamlar değil. Camiaları birbirine düşman etmeye çalışacaklar. Antalyaspor ile Antalyaspor'u yönetenleri ayırırız biz ama yapılan ayıp"

HAZIRLIK MAÇI SPEKÜLASYONU

"Biz Beşiktaşız! Biz büyük camia gibi davranacağız. Hazırlık maçı oynamasın diyorlar. Bu adamları mı ciddiye alacağız? Hazırlık maçını oynayacağız. Yaşananları çok dikkate almıyoruz."
 

Beşiktaş, Olcay Şahan'ın Trabzonspor'a transferine izin verdi


Beşiktaş'ın, Trabzonspor'dan Mehmet Ekici transferine karşılık Ersun Yanal'ın istediği Olcay Şahan konusunda siyah beyazlılardan onay çıktığı öğrenildi. 

NTV Spor'un haberine göre; Trabzonspor 3 yıllık sözleşme teklif ettiği Olcay Şahan için Beşiktaş'a bonservis ödemek istemeyince Mehmet Ekici'yi önerdi. 

Trabzonspor, Olcay Şahan'la görüşmelerine devam ediyor. Transferin bir kaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor. Kulüpler anlaşma noktasına geldi.

FutbolArena'nın ulaştığı bilgilere göre ise Beşiktaş'ta Olcay Şahan'la yollar ayrılıyor. Trabzonspor'un istediği Olcay Şahan için Beşiktaş Yönetimi'nden onay çıktı. Kulüp, Şenol Güneş'in onayı sonrası Olcay'a ‘Trabzonspor'a gidebilirsin' dedi. İki kulüp Olcay'ın satışı konusunda anlaşma noktasına geldi. 

Beşiktaş'tan Trabzonspor'a transferi konusunda onay çıkan Olcay Şahan, bir kaç gün içinde nihai kararını verecek. Kulüp kaynakları, Olcay'ın büyük ihtimalle Trabzonspor'a gideceğini ve resmi imzaların önümüzdeki hafta içinde atılacağını kaydettiler.

Beşiktaş'la 1.5 yıl daha sözleşmesi bulunan Olcay Şahan, Babel'in de gelişiyle iyice gözden düştü. Olcay bu sezon 1 milyon 400 bin gelecek sezon Beşiktaş'tan 1 milyon 500 bin Euro garanti paraya anlaşmıştı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ise Antalya kampında dün düzenlediği basın toplantısında kanat oyuncularında fazlalıklarının olduğunu ve daraltmaya gitmeleri gerektiğini belirtmişti. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)