comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Son Dakika Beşiktaş Haberleri (7 Şubat 2017 Salı)

07 Şubat 2017, Salı 00:12
Son Dakika Beşiktaş Haberleri (7 Şubat 2017 Salı)

7 Şubat 2017 Salı günü basında Beşiktaş ile ilgili yapılan haberleri derledik. Beşiktaş ile ilgili 7 Şubat 2017 Salı günü yaşanan tüm gelişmeler haberimizde.

FutbolArena - Beşiktaş ile ilgili 7 Şubat 2017 Salı günü basında yapılan haberleri bir araya getirdik. İşte o haberler:
 

Beşiktaş, Fenerbahçe maçıyla ilgili savcılığa başvuracak


Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre Beşiktaş Kulübü 2. başkanı Ahmet Nur Çebi, Ziraat Türkiye Kupası'nda yaşananlardan üzüntü duyduklarını belirtti. Çebi "Bundan sonra top Türkiye Futbol Federasyonunda. Türk ftuboluna katkı sağlayacak doğru kararları kurumlar verecek. Herkes haklarını Türkiye Futbol Federasyonunda arayacak." dedi.

Beşiktaş Kulübü 2. başkanı Ahmet Nur Çebi, nedenin anlayamadıkları düzeyde bir Polis kalabalığı olduğunu belirtirken "Nedenini anlayamadığımız şekilde polis gücü vardı. Neden böyle bir durum vardı. Bir ihbar mı vardı. Bir şikayet mi vardı. Onu araştırıyoruz. Bu kadar polisin soyunma odasında olmasının gerekçesini bilmiş çözebilmiş değiliz. Türkiye Futbol Federasyonu Vodafone Stadı'ndaki tüm kayıtları inceler. Bundan sonra stattaki kayıtlar konuşacak. Herkes kayıtlara bakarak konuşacak" dedi.
 

BEŞİKTAŞ OLARAK BİZDE MAHKEMEYE GİDECEĞİZ

"Beşiktaş yönetimi olarak biz de hem de görüntülü kayıtlarla hareket ediyoruz. Biz de 6222 sayılı kanunu içeren suç duyurusunda bulunacağız.

1- Kaleci Volkan'ın tahrikleri
2- Van Persie'nin yaptığı hareketler
3- Soyunma odasında teknik direktörümüz Şenol Güneş'e saldırı.
4- Bazı sarı lacivertli oyuncuların soyunma odasındaki, çirkin görüntüleri.
 

Beşiktaşlı Dusko Tosic'in cezası kaç maç olacak?


DHA'nın haberine göre; Kırmız kart gördüğü için kulüp disiplin talimatları gereği otomatik para cezası alacak olan tecrübeli oyuncuya yönetim de ekstra para cezası vermeyi düşünüyor.Bu rakamın 50 bin Euro olacağı da gelen bilgiler arasında.

Yönetimden alacağı para cezasının yanında Tosic'i bekleyen esas tehlike ise hakem, maç gözlemcileri ve saha komiserlerinin vereceği rapora bağlı.

Kırmızı kart gördükten sonra zor durdurulan Tosic'in verdiği tepkiler ve sahayı terk ettikten sonra yaptıkları cezasının katlanmasına neden olabilir.Kırmızı kartlı oyuncunun saha içinde olmasının yasak olduğu belli iken tekrar sahaya dönen ve maçı tünel körüğünden seyretmeye çalışan Tosic'in saha içi görevlileri tarafından hemen fark edildiği ve uyarılarak tekrar içeri girmesinin sağlandığı öğrenildi.

Kendisine talimatların hatırlatılması ve uyarılması sonrası ikinci yarıyı lounch alanında televizyondan takip eden Tosic'in durumu yarın açıkalanacak raporlar sonrası belli olacak. Sırp defans oyuncusu,temsici ve gözlemcilerin sadece bir kaç dakika olsa bile kendisinin saha kenarında durmasını rapor etmeleri halinde kırmız kartın yanında ekstra ceza da alabilecek.


Beşiktaş'ta Vodafone Arena'ya saha kapatma cezası gelecek mi?


AA'da yer alan habere göre; Beşiktaş'ın derbide yaşanan taraftar olayları nedeniyle verilmesi muhtemel cezası, Süper Lig'e yansımayacak.

Maç boyunca her iki takım taraftarı küfürlü tezahüratta bulunurken, siyah-beyazlılar sahaya yabancı madde de attı. İki Beşiktaş taraftarının da sahaya girmesi nedeniyle kulübün ceza alması bekleniyor.

Beşiktaş, ceza alması halinde Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı'nın "Seyircisiz oynama ve saha kapatma cezalarının infazında profesyonel lig ile Türkiye Kupası müsabakaları ayrı kategori sayılır ve cezalar kendi kategorilerinde infaz edilir." şeklindeki 99. maddesinin 4. bendine göre bunu gelecek sezonki kupa mücadelesinde çekecek.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)