comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Son Dakika Beşiktaş Haberleri (11 Şubat 2017 Cumartesi)

11 Şubat 2017, Cumartesi 00:10
Son Dakika Beşiktaş Haberleri (11 Şubat 2017 Cumartesi)

11 Şubat 2017 Cumartesi günü basında Beşiktaş ile ilgili yapılan haberleri derledik. Beşiktaş ile ilgili 11Şubat 2017 Cumartesi günü yaşanan tüm gelişmeler haberimizde.

FutbolArenaBeşiktaş ile ilgili 11 Şubat 2017 Cumartesi günü basında yapılan haberleri bir araya getirdik. İşte o haberler:
 

Tahkim'den Şenol Güneş'e kötü haber


Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maç sonrası 1 maç ceza alan Şenol Güneş için yapılan itiraf reddedildi. Tahkim Kurulu, deneyimli teknik adama verilen cezayı onadı.

Şenol Güneş, Karabük ile oynanacak maçta yedek kulübesinde yer alamayacak.
TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Beşiktaş Futbol Yat. San. ve Tic. A.Ş'nin, kulüp teknik direktörü Şenol Güneş hakkındaki PFDK'nın 09.02.2017 tarih ve E.2016-2017/653 - K.2016-2017/774 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde;

- Beşiktaş Futbol Yat. San. ve Tic. A.Ş. teknik direktörü Şenol Güneş'in, rakip takım futbolcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 36/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."
 

Şenol Güneş'e ağır sözler! "Fenerbahçe psikozu var"


Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Beşiktaş - Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olayların yankısı sürüyor. Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile ilgili olay yaratacak bir yazı kaleme aldı. Serdar Ali Çelikler, Şenol Güneş için, "Fenerbahçe psikozu var" dedi.
 

Beşiktaş ile Karabükspor'un ilginç penaltı istatistiği


Süper Lig'in 20. haftasının açılış maçında Karabükspor sahası Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadında Beşiktaş'ı ağırlarken her iki takımın da penaltı istatistiği dikkat çekiyor.

LİGİN EN ÇOK PENALTI KULLANAN TAKIMI BEŞİKTAŞ

Süper Lig'de 19 haftası geride kalan 2016-2017 sezonunda ligin en çok penaltı kullanan takımı 9 kez ile Beşiktaş oldu. Beşiktaş bu penaltıların 8'ini gole çevirirken sadece bir penaltıdan yararlanamadı. 

Beşiktaş'ın 8 penaltısından 6'sını ligin 15 golle gol kralı olan futbolcusu Cenk Tosun ağlara gönderdi.

LİGİN ALEYHİNE EN ÇOK PENALTI VERİLEN TAKIMI KARABÜKSPOR

Öte yandan Karabükspor takımı ise bu sezon Süper Lig'de aleyhine en çok penaltı kararı verilen takım oldu. Karabükspor aleyhine verilen yedi penaltı vuruşu da golle sonuçlanırken, sezonun ilk yarısında İstanbul'da oynanan maçta da Beşiktaş, Karabükspor'a karşı son golünü penaltıdan Oğuzhan Özyakup ile kaydetmişti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)