comScore

Son dakika bedelli askerlik açıklaması! Bedelli askerlik çıkacak mı? (2018 bedelli askerlik)

28 Mayıs 2018, Pazartesi 20:10
Son dakika bedelli askerlik açıklaması! Bedelli askerlik çıkacak mı? (2018 bedelli askerlik)

Son dakika bedelli askerlik haberleri FutbolArena'da. Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik konusunda son dakika açıklamaları. Bedelli askerlik seçimden sonra çıkacak mı? Hangi parti bedelli askerlik çıkaracak? Tüm gelişmeler heberimizde.

FutbolArena - 24 Haziran öncesinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yüz binlerce vatandaşın bedelli askerlik beklentisi yeniden gündeme geldi. Hükümet çephesinden sık sık bedelli askerlik açıklaması gelirken bu sefer İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumburbaşkan adayı Meral Akşener'den bedelli askerlik müjdesi geldi. Bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik son dakika. Bedelli 2018. Bedelli askerlik konusunda tüm son dakika gelişmelerine FutbolArena'dan ulaşabilirsiniz.


2018 son dakika bedelli askerlik açıklamaları


Yüz binlerce bedelli askerlik müjdesi bekleyen vatandaşlarımıza İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı Adayı Meral Akşener'den müjdeli haber geldi. Meral Akşener katıldığı canlı yayında bedelli askerlik müjdesi verdi. Meral Akşener, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde bedelli askerlik bekleyen vatandaşların sorunlarını çözeceklerini müjdeledi. 

İŞTE O AÇIKLAMA
''Bedelli askerlik konusunda yoğun bir talep var Bunlar genellikle zenginlerden değil işe girmişlerden geliyor. Bedelli askerlik isteyenlerin, askerlikten kaçan vatan savunmasından kaçanlar olmadıklarını biliyorum. Onların problemini çözeceğiz inşallah.''


Bedelli askerlik ne kadara yapılıyor? Bedelli fiyatları


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır. Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"