comScore

Son dakika Bedelli Askerlik 2018 gelişmesi (Bedelli Askerlik çıktı mı?)

02 Mayıs 2018, Çarşamba 13:32
Son dakika Bedelli Askerlik 2018 gelişmesi (Bedelli Askerlik çıktı mı?)

Bedelli Askerlik 2018 konusunda son dakika haberlerini sizler için derledik. Bedelli Askerlik çıktı mı sorusunun yanıtı aranırken hükümet cephesinden son açıklamalara göz atıyoruz. Bedelli Askerlik haberleri aramalarında son durum ne?

Bedelli Askerlik 2018 çıkacak mı? Bedelli Askerlik konusunda sosyal medyada yapılan kampanyaların ardından AK Parti cephesinden peş peşe açıklamalar yapıldı. Bedelli Askerlik 2018 yasası ne zaman çıkarılacak? Bedelli Askerlik 2018'de çıkarsa kimler yararlanacak? Bedelli Askerlik Recep Tayyip Erdoğan açıklaması ne oldu? Başbakan Binali Yıldırım Bedelli Askerlik için ne dedi? Son dakika Bedelli Askerlik haberleri burada.
 

2018 Bedelli Askerlik haberleri (Bedelli Askerlik çıktı mı?


Bedelli Askerlik 2018 aramalarında vatandaşların beklentileri çerçevesinde açıklamalar yapılmadı. Başbakan Binali Yıldırım'ın bedelli askerlik için olumlu açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan tersi açıklama geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması geldi. Mahir Ünal binlerce bedelli askerlik bekleyen vatandaşların umutlarını söndürdü. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ''Bedelli askerlik kesinlikle gündemimizde yok'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da erken seçim öncesinde ve sonrasında bedelli askerlik konusunun gündemlerinde olmadığını ifade etti. 
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, 18 yaşını doldurmuş erkekler için dönemlik çıkartılan yasalarla sağlanan bedelli askerlik hizmetidir. Bu tür geçici olup ilgili yasanın gerektirdiklerine bağlıdır. İlgili yasanın yürürlüğe girdiği zamanda aranan şartları sağlayanlar bu geçici bedelli askerlik hizmetinden yararlanabilir.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"