comScore

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Fahrettin Koca'ya soruldu

23 Mart 2020, Pazartesi 20:03
Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Fahrettin Koca'ya soruldu

Türkiye'de Koronavirüs vakalarının her geçen gün artmasının ardından vatandaşlar temkinli. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlediği basın toplantısında "Sokağa çıkma yasağı" sorusuna yanıt vererek, konuya açıklık getirdi. 

FutbolArena - Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye'de her geçen gün vaka sayıları artarken, özellikle hafta sonu İstanbul'da insanların sokakta olmasına sosyal medya ve televizyon programlarında büyük tepki gösterildi. Sokağa çıkma yasağı konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. 


Sokağa çıkma yasağı geldi mi? Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? 


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın toplantısında açıklamalarda bulunduktan sonra "Sokağa çıkma yasağı?" sorusuyla ilgili olarak, "Herkes kendi olağanüstünü halini ilan edebilir. Bunun illa devletin ilan etmesi gerekmiyor. Mücadelenin esaası herkesin kendini izole etmesi." yanıtını verdi. 

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GENELGESİ
Hatırlanacağı üzere İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı geldi. Açıklamada, "Genelgede 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar 21 Mart saat 24.00'den sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri  sınırlandırılarak sokağa çıkmalarını yasaklandı.İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için vali/kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulacak." ifadelerine yer verildi. 

KORONAVİRÜS YORUM VE HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)