comScore

Sokağa çıkma yasağı açıklandı! Ne kadar sürecek?

27 Nisan 2020, Pazartesi 19:10
Sokağa çıkma yasağı açıklandı! Ne kadar sürecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda sokağa çıkma yasağının devam edeceğini duyurdu. 

FutbolArena - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemle ilgili açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağı uygulamasının devam edeceğini açıkladı. 

"1-2-3 MAYIS SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI"
Bu hafta sonu da 31 ilimizde 3 gün süreyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız. Ramazan bayramı sonrasında çifte bayram yaşamayı umuyoruz ve bu yasak uygulaması yine aynı süreçte hafat sonları devam edecek. 1 Mayıs'ta marketler 09/14:00 arası uygulanacak."

"KAMPANYADA TOPLANAN PARA"

BizBize Yeteriz Türkiyem kampanyasında şu ana kadar 1 milyar 850 milyon lira toplanmıştır. Hayırseverlerimiz, devam eden yardım kampanyasına destek vermeye davet ediyorum. 

"RAMAZAN AYINDA FİTRE VE ZEKAT"

Ramazan ayında hayır yapmaya, zekatını ve fitrene vermeye hazırlanan vatandaşlarımıza çağrıdan bulunuyorum. Her hayırseverimiz köyündeki, mahallesindek, ilçesindeki, ilindeki en yakın akraba ve komşularından başlayarak ihtiyaç sahibi tüm kardeşlerine sahip çıkmalıdır.  Avrupa'daki nüfusa oranladığımızda toplam yoğun bakım yatak kapasitesine ve toplam bilgisayarlı tomografi cihazı sayısına tek başımıza sahip olmasaydık salgını bu derece soğukkanlılıkla karşılayamazdık."

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)