comScore

Galatasaray Galatasaray

Sneijder ve Podolski ayrılma şartını açıkladı

06 Ocak 2017, Cuma 09:24
Sneijder ve Podolski ayrılma şartını açıkladı

Galatasaray'ın yıldızları Wesley Sneijder ile Lukas Podolski, Çin'e transfer olma şartlarını yönetime bildirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Galatasaray'da bir yandan da transfer çalışmaları devam ediyor. Takımın yıldızları Wesley Sneijder ve Lukas Podolski'ye Çin'den teklifler geldiği ifade edilirken, iki yıldızın da bu konuda kararlarını yönetime bildirdiği belirtildi.
 

Sneijder ve Podolski, Çin'e transfer olacak mı?


Hürriyet'in haberine göre; Teklifleri, oyuncunun menajerine ileten Galatasaray yönetimi de bu konuda haber beklerken Podolski tavrını net şekilde yöneticilere belli etti. Alman yıldız, Çin'e gitmek için sunduğu şartı da idarecilere anlattı. Galatasaray'dan yıllık 3 milyon Euro yıllık ücret alan Alman yıldız Beijing Gouan Kulübünden yıllık 10 milyon Euro talep etti.

Bu talebini ise şöyle açıkladı: "Ben Türkiye'de mutluyum. Galatasaray'da keyfim yerinde. Ancak 10 milyon Euroluk bir rakam teklif ederlerse, giderim. O zaman neden olmasın" dedi.
Menajeri Guido Albers'in, 'Çin Kulüplerinin teklifi var' dediği Sneijder'ın da tavrı farksız oldu. Galatasaray'dan ayrılmak gibi bir düşüncesi olmadığını yöneticilere belirten Hollandalı yıldız da menajerine tek bir talimat verdi.

"Çin'e ancak yıllık 15 milyon Euro vereceklerse giderim"

Sneijder, Galatasaray'da mutlu olduğunu ve kaptanlık yaptığını dile getirip menajeri Guido Albers'ten de, bu rakamın altında olan teklifleri kendisine sunmamasını istedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)