comScore

Galatasaray Galatasaray

Sneijder ve Hakan Balta sakat mıydı?

30 Aralık 2016, Cuma 09:09
Sneijder ve Hakan Balta sakat mıydı?

Galatasaray'ın Tuzlaspor ile oynadığı maçta forma giymeyen Sneijder ve Hakan Balta'nın sakat olduklarını söyledikleri öğrenildi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın 3-2 mağlup olduğu Tuzlaspor maçı sonrasında Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, yönetime ilginç bir rapor verdi.

Wesley Sneijder, Hakan Balta ve Eren Derdiyok'un çeşitli sakatlıkları olduğunu belirtip Tuzlaspor maçında bu yüzden oynamak istemediğini iletti. Türkiye Kupası'nda alınan ağır yenilgi sonrasında oklar Riekerink'e dönerken özellikle kritik anlarda kenarda oturan Sneijder'ın oyuna neden alınmadığı merak ediliyordu.
 

Sneijder ve Hakan Balta sakat mı?


Hollandalı teknik adam, sahaya sürdüğü kadro hakkında ise yönetime aynen şu ifadeyi kullandı, "Bu kadro bir tercih değil mecburiyetti. Sneijder, Eren ve Hakan, bazı sakatlıkları olduğunu belirtip oynayacak durumda olmadıklarını belirtti. Ben de olası bir sakatlık durumu ve ligde kısa süre sonra oynanacak Konyaspor maçını düşünerek onları sahaya sürmedim. Yalnızca Eren'i bu yüzden son dakikalarda oyuna alabildim" dedi.
 
Tuzlaspor maçında oyuncuların performansı ve sorumsuz kırmızı kartlar gören Yasin Öztekin ile Aurelien Chedjou'nun durumu ise Florya'da masaya yatırılacak. Riekerink'in de onayı ile hem Chedjou'ya hem de Yasin'e para cezası verilmesi gündemin ilk sırasında. Özellikle sarı kartı olması nedeniyle teknik heyetin uyarılarına karşın sert hareketi ile kırmızı kart gören Yasin'e para cezası verilmesi bekleniyor.
Tuzla mağlubiyeti sonrasında bazı yöneticiler Hollandalı teknik adamı eleştirdi. Ancak Riekerink'in görevden alınması beklenmiyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"