comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

'İsmail Kartal'ın sözleri kabul edilemez'

25 Eylül 2016, Pazar 14:12
'İsmail Kartal'ın sözleri kabul edilemez'

Gaziantepspor Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın dün Ntvspor'a yapmış olduğu açıklamanın ardından kırmızı-siyahlı taraftarların tepkisi sürüyor.

FutbolArena Özel - Gaziantepspor Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan Karakuzulu, yaşanan olaylarla ilgili olarak FutbolArena muhabiri Cemil İbrahim Cansız'a özel açıklamalarda bulundu.

"KARTAL'IN AÇIKLAMALARI KABUL EDİLEMEZ"

İsmail Kartal'ın yapmış olduğu açıklamalarda "Her zaman, her yerde Fenerbahçeliyiz" demesinin kabul edilemez sözler olduğunu vurgulayan Karakuzulu, "İsmail Hocamızın yaptığı açıklamaları ne yazık ki üzülerek takip ettik. Her Gaziantepli gibi bu sözler bizim de içimizi fazlasıyla acıttı. Takımda her şey iyi giderken maça 24 saat kala bu sözleri duymak Gaziantep halkını hem üzmüş hem de kızdırmıştır. Tepkileri hepimiz sosyal medyada fazlasıyla görebiliyoruz. Bizim bu açıklamaları kabul etmemiz elbette mümkün değildir" dedi. 

"FENERBAHÇE'YE GİTTİĞİNDE DE GAZİANTEPSPORLUYUM DESEYDİ"

Futbolculuk hayatında Fenerbahçe'ye giderken Gaziantepspor'dan transfer olduğunu vurgulayan Taraftarlar Derneği Başkanı İrfan Karakuzulu, "İsmail Kartal herkesin bildiği gibi Gaziantepspor'da futbol oynamış ve daha sonra da Fenerbahçe'ye transfer olmuştur. Yani İsmail Kartal'ın bu günlere gelmesinde Gaziantepspor'un da payını görmezden gelemeyiz. O halde Fenerbahçe'ye transfer olduğunda da ben Gaziantepspor'luyum deseydi. Böylesine deneyimli ve tecrübeli bir hocanın açıklamaları bizi derinden etkiledi." dedi.

"HER ŞEY GÜZEL GİDERKEN NE GEREK VARDI?"

Gaziantepspor'da özellikle yapılan son transferlerle ciddi bir olumlu hava olduğunu vurgulayan Karakuzulu, "Bildiğiniz gibi yapılan takviyelerle gerçekten etkili bir takım kuruldu. İlk olarak biz Gaziantepspor taraftarı takıma sponsor olduk ve şehirdeki havayı değiştirmeye çalışıyoruz. Takımımız geçtiğimiz hafta Başakşehir'e karşı mağlup oldu ama biz takımımızı tribüne çağırıp destek olduk. Taraftar bunları yaparken, her şey bu kadar güzel giderken bu sözlere ne gerek vardı biz de anlamadık. Umarım oluşan bu hava futbolcularımızı daha fazla motive edecektir" dedi.

"ÖZÜR DEĞİL PUAN BEKLİYORUZ"

Bugün deplasmanda karşılaşacakları Fenerbahçe maçının kendileri açısından artık daha da önemli olduğunu söyleyen İrfan Karakuzulu, "İsmail Kartal'ın bu konuşmasının ardından bugün ki karşılaşma daha da önemli hale gelmiştir. Biz hocamızdan yaptığı bu açıklamayı alacağı puanlarla telafi etmesini istiyoruz. Yani özür değil, puan istiyoruz" diye sözlerini noktaladı.

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.