comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

İsmail Kartal'dan Fenerbahçe dönemine dair flaş itiraflar: 'Advocaat, Emenike, Rize'de kurşulanma olayı...'

26 Şubat 2017, Pazar 18:12
İsmail Kartal'dan Fenerbahçe dönemine dair flaş itiraflar: 'Advocaat, Emenike, Rize'de kurşulanma olayı...'

İsmail Kartal, Gaziantepspor - Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Kartal ayrıca Fenerbahçe'de çalıştığı döneme dair yaşananları aktarırken, Advocaat'la ilgili olarak da önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Gaziantepspor ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü İsmail Kartal, bu akşam oynanacak olan Gaziantepspor - Fenerbahçe maçını yorumladı. 


İsmail Kartal'dan Gaziantepspor - Fenerbahçe maçı yorumu


Gaziantepspor'dan olaylı bir şekilde ayrılan İsmail Kartal bu süreçte neler yaşandığını anlattı. A Spor'da Maç Günü programına konuk olan İsmail Kartal şu açıklamaları yaptı:

"YAŞADIĞIMIZ SIKINTILAR..."
"Sıkıntılı bir dönemden sonra iyi çalışarak takımı 8. sıraya yükseltmiştik. Elimizdeki kadroya iyi futbol oynatmaya çalışıyorduk ve bunu başarmıştık. Daha sonra bazı mevkilere istediğimiz oyuncuları alamadığımız ve ekonomik problemlerimiz olduğu için bunları gerçekleştiremedik. Dolayısıyla takımın enerjisi azaldı, sakatlıklar arttı. Ben ayrıldıktan sonra İbrahim Üzülmez ve sonra Bülent Uygun göreve geldi."

"BÜLENT UYGUN DAHA ÖNCE BAŞARILI OLMUŞTU"

"Bülent Uygun daha önce Türkiye'de başarılıydı. Sonra malum olaylardan dolayı Katar'a gitti ve başarılı oldu. Şimdi tekrar Türkiye'ye döndü ve çok zor şartlarda Gaziantepspor'da kendine görev edindi. İşi gerçekten çok zor. Baktığınız zaman kümede kalabilmesi için en yakın rakibinden 10 puan geride. Eğer Fenerbahçe ve diğer eksik maçını kazanırsa 4 puanlık fark kalıyor. Fenerbahçe ise zirve yarışından kopmamak için maçı kazanması gerekiyor. Gaziantepspor'un da lige tutunma açısından kazanması gerekiyor. Beraberlik iki takıma da yaramıyor."


İsmail Kartal Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansını değerlendirdi


"Fenerbahçe'de Advocaat'ın açıklamalarının futbolcular üzerinde baskı yarattığını düşünüyorum. Ayrıca insanlar şunu anlatıyor. Basketbolda bu kadar başarılı olunan dönemde futbola olan ilginin azaldığını düşünüyorum. Taraftar şimdi oynanan futbola ve sonuçlara bakıyor. Oynanan futboldan sonra taraftar gerçeken Türkiye'de kendilerini geliştirdiler. Taraftar artık takımın nereye gideceğini görebiliyor. Ümitsizliğe kapılmış gibi bir halleri var. Ancak şunu unutmasınlar ki, Fenerbahçe takımı en kötü dönemde ayağa kalkmasını bilmiştir. Ayağa da kalkmıştır."

"FENERBAHÇE'NİN ELEŞTİRİLMESİNE KATILMIYORUM"

"Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin sonucu bilinmiyor. Fenerbahçe hala yarışın içinde olabilir. Ben bu takımın bu kadar eleştirilmesine katılmıyorum. Şu anda mevcut kadronun iyi olduğunu ve şampiyonluğa oynayacağını düşünüyorum."

"BEN ADVOCAAT'IN YERİNDE OLSAM..."

Yayın sırasında Serkan Reçber'in "Fenerbahçe'nin başında olsaydınız orta sahayı nasıl kurardınız?" şeklindeki sorusuna İsmail Kartal, "Kadroya baktığınız zaman ön tarafta Van Persie, Fernandao, Sow, Lens, Volkan Şen gibi 5'li 6'lı var elinizde. Orta sahada bu kadar 3 tane defansif oyuncuyla oynamak, hele de kendi evinde bence yanlış."

"AATİF VE SALİH UÇAN ATLANIYOR"

"Aatif'tan yeterince faydalanmıyor. Salih Uçan diye bir oyuncu var. O da unutuluyor. Mehmet Topal'ın yanında Salih Uçan olabilir. Ya da Aatif, Mehmet Topal veya Alper üçlüsü olabilir. Topal'ı merkezde bırakıp Aatif ve Alper'i öne atabilirsiniz. Sow, Lens, Volkan Şen ve Fernandao'dan hangisi iyise rakibe göre kanatlara koyarsınız."

"TÜRKİYE'NİN EN İYİ BEKLERİ FENERBAHÇE'DE!"

"Fenerbahçe'de gidenler ve kalanlar dahil olmak üzere Türkiye'nin en iyi beklerine sahip. Şu anda baktığınızda Hasan Ali ve İsmail Köybaşı gibi Türkiye'de kaç bek var? Ben sahada fizik gücü ve yaratıcı oyuncularla kurulu olan takımla mücadele etmek isterim. Advocaat'ı eleştirmek istemem ama takım içinde yeni çarelerle transfer yapabilirsiniz. 

"BİZ İYİ GİDERKEN KURŞUNLANDIK"

"Benim dönemimde de transfer yapamıyorduk ve oyuncu alamıyorduk. Biz içimizden transfer yaptık. Plan yaptık, program yaptık ve strateji belirledik. Biz iyi gidiyorduk ve sonra bizi kurşunladılar. Biz buna rağmen şampiyon olacaktık."

"ÖZGÜVENLİ VE DESTEK GÖREN EMENİKE FAYDALI OLUR"

"Özgüvenli ve destek görülen bir Emenike rakipler için hep tehdittir. Maalesef taraftardan bu özgüveni alamadı. Biz böyle kullanmak istemiştik. Beşiktaş maçında Emenike bir gol kaçırdı ve taraftarlar tepki gösterdi. Sonra burada kalmak istemedi, gitmek istedi. Hatta başkanla konuştu. Emenike ile ben konuştum. Emenike aslında çok problem yaratacak bir çocuk değildir."
 

İsmail Kartal'dan Fenerbahçe TekniK Direktörü Advocaat'a yanıt


İsmail Kartla, Dick Advocaat'ın basın toplantısında oyuncularınu suçlaması ve şampiyonluk şanslarının artık çok zor olduğu yönündeki açıklamalarına dair, ""Advocaat'ın yaptığı açıklamaları asla yapmazdım. Ben Fenerbahçeliyim. Futbolda her şey olur. Daha derbiler var. Matematiksel olarak şans devam ettiği sürece ben asla böyle konuşmazdım. Fenerbahçe nasıl kupada Beşiktaş'ı eledi, ligde de yendi. Fenerbahçe'nin bu gece. Ben hala şampiyonluktan kopmadığını düşünüyorum." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)