comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

İsmail Kartal, Advocaat'tan daha çok üzüldü!

25 Eylül 2016, Pazar 22:27
İsmail Kartal, Advocaat'tan daha çok üzüldü!

Geçtiğimiz gün Ntvspor'a yaptığı "Her zaman, her yerde Fenerbahçeliyiz" açıklamasının ardından Gaziantepspor taraftarlarının hedefi haline gelen İsmail Kartal'a, bir tepki de Fenerbahçe maçında geldi. 

FutbolArena - Kırmızı-siyahlı taraftarlar, takımlarının attığı beraberlik golünün ardından sevinmeyerek yedek kulübesine giden teknik adamlarına yoğun tepki göstermeye devam etti. 

SPONSOR İSMAİL KARTAL'I İSTEMİYOR

Gaziantepspor taraftarları bu sezon başında takımlarına sponsor olarak bir ilki gerçekleştirmişlerdi. İsmail Kartal'ın hem maç öncesinde yaptığı açıklamalar hem de maçta Gaziantepspor'un gol sonrası hareketlerine büyük tepki gösteren taraftarlar, sosyal medya hesaplarından "Sponsor İsmail Kartal'ı artık istemiyor" diyerek tepkilerini bir kez daha gösterdiler. 

İSMAİL KARTAL ADVOCAAT'TAN DAHA ÇOK ÜZÜLDÜ

Gaziantepspor taraftarı, İsmail Kartal'ın yaptığı değişiklikleri ve çıkarttığı kadroyu da eleştirdi. Özellikle İlhan Parlak'ın oyuna ilk 11'de başlaması ve Emre Nefiz'in sonradan oyuna dahil edilmesini anlayamadıklarını dile getiren taraftarlar, yönetimin büyük özveriyle kurduğu kadronun yanlış kullanıldığı görüşünde birleştiler. Ayrıca taraftar grupları da yaptıkları yorumlarda, Gaziantepspor'un attığı gole İsmail Kartal'ın Advocaat'tan bile daha çok üzüldüğünü düşündüklerini söyleyerek ilginç bir paylaşımda bulundular. 

İSMAİL KARTAL MAÇ SONRASI NELER DEDİ?

İsmail Kartal, maçtan önceki "Fenerbahçeliyim" açıklamasının Gaziantepspor taraftarlarınca tepki alması üzerine sorulan bir soruya şu cevabı verdi:

"Benim Fenerbahçeli olduğumu bütün dünya biliyor. Futbolda bunları aşmamız lazım. Her antrenör ya da futbolcu olduğu yerdeki takımını tutmuyor. Ben hayatım boyunca samimi oldum. Yine söylüyorum, Gaziantepspor'un teknik direktörüyüm. Buranın başarısı ve kendi kariyerim için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bir cümleyi alıp, benim üzerimden algı oluşturmaya çalışanları kınıyorum."

"BENİM SEVİNCİM İÇİMDEDİR"
İsmail Kartal, takımının attığı gole yedek kulübesinde fazla sevinç gösterisi yapmamasıyla ilgili ise, "Sevinçlerinizi bazen belli eder bazen etmezsiniz. Bu çok farklıdır. Ben, sevinçlerini çok abartan biri değilim. Benim sevincim her zaman içimdedir, kalbimdedir." değerlendirmesinde bulundu.
İsmail Kartal, eski takımı Fenerbahçe'nin zamana ihtiyacı olduğunu da belirterek, Kadıköy'e rakip olarak geldiği için heyecanlı olduğunu anlatıp, sözlerini şöyle tamamladı:

"Burada uzun yıllar futbolculuk, antrenörlük yaptım. İlk defa buraya antrenör olarak rakip çıktım. Heyecanım fazlaydı. Bizler profesyoneliz. Gaziantepspor'un başarısı için uğraşıyorum. Bunun için de elimden geleni yapmaya çalışacağım. Fenerbahçe'ye de başarılar diliyorum."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"