comScore

İsmail Demiriz neden yeniden tutuklandı?

22 Eylül 2016, Perşembe 18:04
İsmail Demiriz neden yeniden tutuklandı?

Futbolda FETÖ'ye yönelik sürdürülen soruşturulma kapsamında İsmail Demiriz tekrar gözaltına alındı.

FutbolArena Röportaj - Futbolda Fetullahçı terör örgütüne yönelik operasyonlar sürüyor. FutbolArena muhabiri Aydın Cingöz, İsmail Demiriz'in yeniden tutuklanması ile ilgili olarak Akşam Gazetesi Haber Müdürü Özkan Tamirak'la bir röportaj gerçekleştirdi.

İSMAİL DEMİRİZ NEDEN YENİDEN GÖZALTINA ALINDI?
Aydın Cingöz: İsmail Demiriz neden serbest bırakılmıştı ve neden yeniden gözaltına alındı?

Özkan Tamirak: Bundan yaklaşık 3 hafta önce yaklaşık bir haftalık bir gözaltı süreci olmuştu İsmail Demiriz'in. Tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrollü serbest bırakılmıştı. Savcı tutuksuz yargılanmasına itiraz etti ve tutuklu yargılanmasını istedi. Bu doğrultuda dün İsmail Demiriz'in hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. İsmail Demiriz'in örgütle halen bağlantılarının devam ettiği iddiaları vardı ve bu yüzden tekrar gözaltına alındı.

İSMAİL DEMİRİZ NOTERDE YAKALANDI 
Aydın Cingöz: Nasıl yakalandı?

Özkan Tamirak: Önce Büyükçekmece'deki evine bakındı ama orada yoktu. İsmail üzerine kayıtlı mallarını devretmek için Bakırköy'de bir notere gidecekti. Sabah saatlerinde Yeşilköy'de bulunan 18. notere gittiği tespit edildi. Bakırköy Emniyet Müdürlüğüne bağlı yedi polis notere geldi ancak İsmail Demiriz'in işlemlerini yaptırdığı ve oradan ayrıldığı tespit edildi.

Polis noterle iş birliği yaparak, İsmail Demiriz'i telefonla arattırdı. "Buraya gelmeniz gerekiyor, eksik bir evrağınız bulunuyor bir imza daha atmanız gerekiyor" denilerek İsmail'in yeniden notere gelmesi sağlandı ve tekrar notere gelen İsmail burada gözaltına alındı.

Bundan sonraki süreç tutuklu olarak yargılanması şeklinde olacak görünüyor. 

FUTBOLDA FETÖ SORUŞTURMASI GENİŞLETİLECEK Mİ?
Aydın Cingöz: Peki bu tutuklama sonrasında, futbolda FETÖ soruşturmasının genişletileceğini söyleyebilir miyiz?

Özkan Tamirak: İsmail Demiriz'in açıklamaları doğrultusunda futbolda FETÖ soruşturması genişletilecektir. Zaten önemli bilgiler vermiş, 2013 yılında Pensilvanya'ya gittiğini söylemişti. Kendisini oraya götüren isimleri ve Fetö terör örgütü ile bağlantısını sağlayan isimleri tek tek savcıya bildirdi ismail. Dolayısıyla soruşturmanın genişletilmesini bekliyoruz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.