comScore

SKANDAL gece! Webo'ya ırkçı hakaret! Maç ertelendi

09 Aralık 2020, Çarşamba 00:24
SKANDAL gece! Webo'ya ırkçı hakaret! Maç ertelendi

PSG - Medipol Başakşehir maçının 4. hakemi Webo'ya ırkçı söylemede bulundu. Başakşehir takımı sahadan çekildi. İşte tarihi anlar, yaşananlar ve açıklamalar. 

FutbolArena - Şampiyonlar Ligi'nde PSG - Medipol Başakşehir maçının ilk yarısında 4. Rumen hakem Coltescu'nun Webo'ya yaptığı ırkçı söylem nedeniyle Başakşehir takımı sahadan çekildi. 

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ'IN AÇIKLAMALARI (TRT SPOR / NTV  / BEIN SPORTS)
* Biz buna duyarsız kalamayız. 4. hakem maça devam ederse, maça çıkmayacağız. Biz Başakşehir olarak buna kayıtsız kalamayız. 4. hakem devam etmezse maça çıkacağız. Kararı bekliyoruz."
* Biz gereken tepkimizi koyduk. 4. hakem varsa biz yokuz dedik! Bunun üzerine dördüncü hakemi dışarı alma kararı aldılar. Protestomuzu yapıp maça devam edebiliriz."
* 4. hakemi UEFA görevden aldı. Ya başka 4. hakem getirecekler, ya da 4. hakemsiz devam edeceğiz. Şu anda yoğun telefon trafiği var."

TFF BAŞKAN VEKİLİ SERVET YARDIMCI: "TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Türk halkı olarak ırkçılık konusunda çok duyarlıyız. Bizim ülkemizde dil, din, ırk ayrımı yapılamaz. Ülke olarak çok hassasız bu konuda. Dolayısıyla hakemler gerekli cezayı alacak. Takipçisi olacağız.Kesinlikle kabul edilemez bir gelişme. Bunun mazereti olamaz. Hayatını bitirdi. UEFA'nın tasvip etmediği bir gelişme oldu. Başakşehir haklı tepkisini gösterdi. Birazdan maç başlayacak" (A Spor)

UEFA'DAN AÇIKLAMA

PSG - Medipol Başakşehir maçında farklı bir 4. hakem görev yapacak. Her iki kulüple görüşüldü. Yeni bir dördüncü hakemle maça devam kararı alındı."

NİHAT ÖZDEMİR (BEIN SPORTS)

UEFA'nın en elit hakemlerinin görev aldığı maçta kabul edilemez olay maalesef yaşanmıştır. Mutlaka UEFA'nın bu konuda çok ciddi durması gerekiyor ve gerekli cezaları vereceğine yürekten inanıyorum. Şu anda ben ve arkadaşlarım UEFA'nın bütün yetkilileriyle görüşüyoruz. Bu maç ne olursa olsun oynanmalıdır. Başakşehir sahaya çıkmazsa UEFA'nın Disiplin Kurulu'na sevk edilecektir. Oradan nasıl bir karar çıkacağını bilemem. Şu anda Başakşehir kulübü tamamen haklıdır. Eğer sahaya çıkmamaları halinde haksız duruma düşüp Disiplin Kurulu'na sevk edilecekler. Biz yine takipçisi olacağız. 

00:52 | DEMBA BA, PONCK VE CRIVELLİ MAÇA ÇIKMAK İSTEMEDİ

Demba Ba, Ponck ve Crivelli'nin maça çıkmak istemediği ve görüşmelerin devam ettiği öğrenildi. (beIN Sports)

MAÇ ERTELENDİ


Medipol Başakşehir futbolcularının sahaya çıkmak istememeleri nedeniyle müsabaka 10 Aralık 2020 Perşembe gününe ertelendi ve kaldığı yerden devam edecek 

DEMBA BA'DAN 4. HAKEME


Demba Ba'dan 4. hakeme: "Buradaki diğer kişilerden bahsederken 'Beyaz adam' demiyorsun. Bize neden 'siyah adam' diyorsun? Bana kulak ver! Ne dediğini duydum senin. Çok iyi duydum hem de."

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!