comScore

Galatasaray Galatasaray

Siz kimi kandırıyorsunuz?

02 Şubat 2014, Pazar 20:02

Tam 10 gün önce Telles'i kadrosuna katan Galatasaray'ın elinde koca bir kriz var. Peki Telles'in lisansı niye çıkarılamıyor?

FutbolArena Özel | Galatasaray transferi bitirdi ama 6 milyon 150 bin Euro'luk Telles Galatasaray forması giyemiyor. Nedeni belli! Lisans çıkarılamıyor.
 
Bi' ara Telles'den vazgeçme noktasına gelen Galatasaray, Mancini'nin resti üzerine kulübü ve oyuncuyla anlaşıp 2 gün içinde transferi bitirdi.
 
Galatasaray 1 haftadır basına “lisans çıkmak üzere ya da çıktı “ servisi yapıyor ama elde var sıfır.
 
Ne dendi peki? UEFA'nın transfer sistemi çöktü… TFF bekletiyor.. Uluslar arası transferlerde böyle sorunlar oluyor. 
 
2 gün önce Futbol Arena'da lisans krizin arakasında piyasaya sürülen bilgilere rağmen farklı nedenler olabileceğini yazmıştık. Şimdi olay açığa çıktı! 
 
Galatasaray, Telles'in transferinde Gremio ile büyük bir sıkıntı yaşamasa bu lisansa çıkardı. 
 
Peki Galatasaray, UEFA transfer siteminde sorun var, TFF bekletiyor bilgilerini olayın üstünü kapatarak çözemeye çalışırken hiç mi düşünmedi; “Ya TFF'ye ya UEFA'ya bu konu sorulursa” diye.
 
Biz de dün TFF Basın Sözcüsü ve Başkanvekili'ne sorduk. Gerek Mete Düren gerekse Ufuk Özerten'in söylediği şey şu oldu:” Galatasaray bize daha başvuru yapmadı.” Hatta Düren dedi ki; “UEFA'da bu tip bir soruna karşı mutlaka yedeği ve süreci kesintisiz işletecek sistemi var.”
 
Ne dendi: UEFA transfer sistemi çöktü! Peki Hajroviç'e çıkan lisans sırası tam Telles'e geldiğinde mi çöktü diye sormuştuk. Ya da sistem çöktüyse Avrupa'da transferin son günü ve hatta son saatlerinde onlarca oyuncu nasıl yer değişti? Yoksa onlar başka UEFA ile mi çalışıyorlar?
 
Galatasaray diyebilir ki; “Efendim malum Telles Güney Amerika'dan geldi. Başka kıta olunca iş uzadı.” Peki Arjantinli Ontivero'ya Güney Amerikalı değil mi? 
 
O zaman 10 gündür Galatasaray kimi kandırıyor? Bizi mi, kendini mi?
Tüm bu sürecin özeti şu: Ortada bal gibi bir kriz var. Kriz de belli ki Galatasaray ile tüm resmi açıklamalar yapılmasına rağmen Gremio arasında…

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.