comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor'da tek hedef Süper Lig

29 Ekim 2016, Cumartesi 15:54
Sivasspor'da tek hedef Süper Lig

TFF 1. Lig ekiplerinden Sivasspor'un Teknik Direktörü Mesut Bakkal hedeflerinin Süper Lig'e çıkmak olduğunu ifade ederken ''Süper Lig'e ya çıkacağız ya çıkacağız'' ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Sivasspor'da 3.kez görev alan tecrübeli Teknik Direktör Mesut Bakkal takımı adına iddialı açıklamalarda bulundu. Mesut Bakkal Sivasspor'un tek hedefinin Süper Lig olduğunu belirtirken bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. 

Mesut Bakkal yapığı açıklamada Sivasspor'un kendisinde çok özel bir yere sahip olduğunu belirtirken, "Taraftarımız 'Mesut hocayla küme düştük.' diye düşünebilir ama benim Süper Lig'deki maçlarda puan ortalamam ikiydi. Zaten geldiğimde takım zor durumdaydı. Kurtarabilirdik ama bazı şansızlıklar yaşadık. İstemediğimiz bir olay gerçekleşti. Bir alt lige indik. Ben sezon sonunda sadece Sivasspor'da çalışacağımı beyan ederek ayrıldım. Yönetim kurulu kararıydı. Ben de bu karara saygılıyım. Sonradan 5-6 hafta içinde 'tekrar çalışır mısın?' dediler. Ben TFF 1. Lig'de çalışmayı düşünmüyordum. Sivas'ın yeri bende çok farklı olduğu için bu teklifi kabul ettim. Şu anda da huzurlu ve mutluyum." ifadelerini kullandı.
TFF 1. Lig'de iyi bir kadroya sahip olduklarını belirten Mesut Bakkal, "Çünkü çok mesafe kaybettik. Aradaki puan farkı 7-8 ama kapatılmayacak fark değil. Bu kadro mücadeleyi, birlikte oynamayı, oyun disiplinini ortaya koyduğu zaman bir üst lige çıkacak kaliteye sahip." dedi.

SİVASSPOR'UN YERİ SÜPER LİG 

Sivasspor'un yerinin her zaman Süper Lig olduğunu vurgulayan Mesut Bakkal, "Kesinlikle bu takımı Süper Lig'de görmek istiyoruz. Futbolda net bir şey yok ama benim Sivasspor'a gelme amacım yeniden Süper Lig'e dönmek. Üç haftadır çalıştığım futbolcular bu enerjiyi benden almış durumdalar. Sivasspor'un, camia, kulüp yönetimi ve tesisler olarak kesinlikle Süper Lig'e çıkması gerekiyor. Layık olduğu yer orası. Benim hedefim de bu zaten, bunun daha ötesi yok. Belki biraz abartı olacak ama inşallah bu dediğim olur. Ya olacak ya da olacak. Ya çıkacağız ya çıkacağız. Maç kazanmayı, disiplinli oynamayı öğrendik, çok kopuk oynuyorduk. Onu bıraktık. Şimdi de bunun üzerine devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Sivasspor'a imza atmadan önce TFF 1.Lig'den birçok takımdan teklif aldığını açıklayan Mesut Bakkal, "1. Lig'de Sivasspor'dan başka bir takımla çalışmayacağımı söyledim. Sivasspor benim için çok farklı. 2010 yılında geldiğimde de söyledim. Burası 3. kez beni tercih ediyor. Bu yüzden teşekkür ediyorum. Burada ben çok keyifliyim, severek çalışıyorum. Çalıştığım en düzgün, en dürüst kulüplerden birisi. Hocalık yapmakta zorlanmıyorum. Her şeyimiz dört dörtlük, bunun bilincindeyim. Bunu da oyuncuma anlatıyorum." dedi. 

FutbolArena haber turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.