comScore

Sivasspor Sivasspor

TFF'ye ortak maç saati tepkisi: "Hiç mi düşünmüyorsunuz?"

07 Şubat 2020, Cuma 00:01
TFF'ye ortak maç saati tepkisi:

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek final haftasında Türkiye Futbol Federasyonu'na maç saatleri ve tarihleri konusunda tepkiler çığ gibi büyüyor. 

FutbolArena - Süper Lig kulüplerinin son dönemde Türkiye Futbol Federasyonu'na maç programı konusundaki tepkileri sürüyor. Sivasspor'dan sonra Antalyaspor da maç tarihleri dışında saatlerine tepkili. Özellikle bu konuda son günlerde ciddi şekilde isyan eden Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Antalyaspor maçından önce Sabiha Gökçen'deki uçak kazasını hatırlattı. 

Türkiye Kupası Çeyrek final ilk maçında Antalyaspor ile deplasmanda golsüz berabere kalan Sivasspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, bu maçın 20:30'da oynanmasına tepki gösterdi ve saatin geç olmasından dolayı Pazar günü 16:00'da oynayacakları kritik Başakşehir maçı öncesi geceyi Antalya'da geçirmek zorunda kaldıklarını söyledi. 
SİVASSPOR'UN FİKSTÜRÜ:

6 Şubat | Antalyaspor - Sivasspor (20:30)
9 Şubat | Sivasspor - Başakşehir (16:00)
13 Şubat | Sivasspor - Antalyaspor (20:30)
16 Şubat | Trabzonspor - Sivasspor (16:00)

Bu tabloyu "Adaletsizlik!" olarak değerlendiren Rıza Çalımbay, daha da büyük serzenişte bulunarak "Bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum ama üst üste gelince artık art niyet aramaya başlayacağım. Sivas'a bunu yapmasınlar!"

RIZA ÇALIMBAY'IN AÇIKLAMALARI (A SPOR)

Futbolcu 72 saatte kendini toparlayabilir. 20:30'a maç alıyorlar. Arkadaşlarımız bunu yaparken uçakla gittiğiniz zaman inip inmeyeceği belli değil. Dün bütün uçaklar iptal. Bu takım nasıl gidecek? 1 gün daha burada kalıyoruz. Başakşehir ile belki de final maçı oynayacağız. Öbür hafta yine Perşembe gününe maç veriyorlar. Yapan arkadaşlarımız bilmiyorlar belki. 20:30'da Sivas'ta sıfırın altında. Burası yaz değil ki. Sivas'a da 20:30'a alıyorsunuz orada tam kış. 1 gün sonra dinleniyoruz, Trabzon'da final maçı oynuyoruz. Adaletsizce oluyoruz yoksa bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum. Antalyaspor da mağdur oluyor bilemiyorlar. 

BİR TEPKİ DE TAMER TUNA'DAN! 

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna da maç saatleri konusunda TFF'nin daha dikkatli ve hava koşullarını dikkate alması gerektiğini söylerken, Perşembe kupa maçından sonra Kayserispor maçının Pazar 13:30'da ve Sivasspor ile oynanacak olan rövanş maçının aynı hafta içi 20:30'da olmasının yanlış olduğunu belirtti. 

ANTALYASPOR'UN FİKSTÜRÜ

6 Şubat | Sivasspor 20:30
9 Şubat | Kayserispor 13:30 (D)
13 Şubat | Sivasspor 20:30 (D)

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"