comScore
1 / 9

Süper Lig kulübünden flaş karar! "Ziraat Bankası'na gitmeyeceğiz"

FutbolArena - Süper Lig ekipleri Ziraat Bankası ile anlaşmaya giderek borçlarını yapılandırma sürecine girmek üzere.

2 / 9

Süper Lig kulübünden flaş karar! Ziraat Bankası’na gitmeyeceğiz

<h2>Süper Lig kulübünden flaş karar! Ziraat Bankası’na gitmeyeceğiz</h2>
Sivasspor Asbaşkanı Faruk Taşseten, FutbolArena’ya konuştu ve Ziraat Bankası’nın kulüplerin borçlarını ödeyecek olması hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
3 / 9
Ziraat Bankası, Türkiye’de ilk kez FutbolArena’nın duyurduğu Türk futbol kulüplerinin borçlarının ödenmesi hakkındaki gelişmeyi duyurdu.
4 / 9
Bu konuyla ilgili olarak Sivasspor’un Asbaşkanı Faruk Taşseten, FutbolArena’ya konuştu ve Ziraat Bankası’na ihtiyacı olmadıklarından borç yapılandırması için gitmeyeceklerini söyledi.
5 / 9
"ZİRAAT BANKASI’NA BORÇ YAPILANDIRMASI İÇİN GİTMEYECEĞİZ"

"Ziraat Bankası’na borç yapılandırması için gitmek niyetinde değiliz. Çünkü ihtiyacımız yok. Bugüne kadar da bankayla uğraşmadık. Anadolu kulüplerinin zaten böyle bir borçlanma lüksü içinde olmaması gerekiyor.
6 / 9
"10-15 MİLYON TL CİVARINDA BORCUMUZ VAR"

Borçlandık ama telafi edecek güçteyiz. 10-15 milyon TL civarında borcumuz var. Ancak bu kur farkından da meydana geldi. Yönetim ve başkanımızın sponsorlara ağırlık vererek gerçekleştirdiği çalışmaların katkısıyla kapatacağız. Ziraat Bankası veya hiçbir bankaya borçlarımızın kapatılması için gitmeyeceğiz. Bugüne kadar da finans kuruluşları ve bankalardan teklifler geldi. Kulübün borçlanmasına karşıyız.
7 / 9
"ROBINHO’NUN BONSERVİSİ 2 MİLYON EURO CİVARINDA"

Faruk Taşdelen, Robinho’nun Başakşehir’e transferiyle ilgili olarak ise, "2 milyon euro civarı. Sözleşmesi sezon sonunda bitiyordu. Uzatmak için teklifi yaptık ama süreç uzadı.
8 / 9
Robinho’nun da İstanbul düşüncesi vardı. Kendisi de bunu vurguladı. Başakşehir’i kendisine yakın gördü. Biz de uygun bulduk. Kendisine başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.
9 / 9