comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivassporlu Rybalka'dan Türkiye'ye övgüler: "İleri seviyede!"

12 Temmuz 2019, Cuma 17:50
Sivassporlu Rybalka'dan Türkiye'ye övgüler:

Sivassporlu futbolcu Sergei Rybalka, Türkiye ile Ukrayna Ligi arasındaki farkları söylerken, Türkiye'nin çok daha ileri seviyede bir lige sahip olduğunu belirtti. 

FutbolArena Dış Haberler - Sivasspor'un Ukraynalı futbolcusu Rybalka, ülke futboluna Spor Toto Süper Lig ile Ukrayna Ligi'ni karşılaştırdı. Türkiye Ligi'nin Ukrayna Ligi'nden daha kaliteli olduğunu söyleyen Rybalka, iki ülke arasında 10 üzerinden yaptığı puanlamada Türkiye'ye 10 üzerinden 10, Ukrayna'ya ise 5 verdi. 

"TÜRKİYE'DE TAKIMLAR KAPANMIYOR"
Rybalka yaptığı açıklamada, "Türkiye Ligi, Ukrayna'dan daha farklı. Türkiye'de futbol daha hızlı. Her takım hücum ediyor. Kimse kapanmıyor, savunmaya çekilmiyor. Taktiksel mücadele daha az." dedi. 

Türkiye'deki statların atmosferlerinin Ukrayna Ligi'ndeki statlardan çok daha iyi durumda olduğunu söyleyen Rybalka, "Türkiye'deki statların atmosferleri çok daha iyi. Bu atmosferde sahaya çıktığım zaman tüm gücümü vermek istiyorum. Ukrayna'da son 4-5 yıl her şey geriye gitti. İç savaştan sonra yaşananlar oldukça üzücü." ifadelerini kullandı.


Rybalka'nın Sivasspor performansı


Rybalka geçtiğimiz sezon Sivasspor formasıyla Spor Toto Süper Lig'de 28 maçta 4 gol attı ve 3 asist yaptı. 

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)