comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor'dan Samet Aybaba açıklaması!

05 Mayıs 2018, Cumartesi 16:24
Sivasspor'dan Samet Aybaba açıklaması!

Sivasspor Kulübü, Samet Aybaba'nın Başakşehir maçında atılan gole sevinmediği iddialarına karşı resmi internet sitesinde bir açıklama yayımladı.

FutbolArena - Sivasspor, Süper Lig'in 32. haftasında deplasmanda Başakşehir ile karşı karşıya gelirken, maçın son dakikasında golü bulan Sivasspor'da teknik adam Samet Aybaba'nın gole sevinmediği iddia edilmişti. Sivasspor Kulübünden bu konuyla ilgili bir açıklama geldi.


Samet Aybaba Başakşehir maçında gole sevinmedi mi?


İşte Sivasspor kulübünden yapılan o açıklama... 

"4 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü ile oynadığımız müsabakanın bitiminde ve hatta henüz müsabaka devam ederken sosyal medya mecraları üzerinden kulübümüzü, takımımızı, teknik direktörümüzü zan altında bırakma amacına matuf birtakım paylaşımlar yapıldığından üzülerek haberdar olduk. Klavye gerisinde, sanal ortamda yapılanların sorumluluk doğurmayacağını düşünen kişiler hakkında yasal işlemler tarafımızca başlatılmıştır.
Bir şehri, bir takımı, bir insanı fütursuzca zan altında bırakanların Türk yargısının karşısına çıktıklarında, her zaman olduğu gibi yine, "Ben onu kastetmedim", "Ben öyle demek istemedim", "Art niyetli değildim" gibi savunmalarda bulunacaklarından tereddüdümüz yoktur. Bu ikiyüzlülükleri de zamanı geldiğinde kamuoyu ile tarafımızdan paylaşılacaktır.

Aslında hiçbir ahlaki değere haiz olmayan kişilerin, spor ahlakı çerçevesinde müsabakanın son anlarında atılan beraberlik golünden sonra teknik direktörümüzün rakibi ve taraftarlarını tahrik eder şekilde spora, spor adamlığına yakışmayacak tavırlar sergilemesini beklemeleri de doğaldır.

Onlardan farklı olarak Sivas halkı, Sivasspor Kulübü, Sivasspor Kulübü futbolcuları, teknik adamı ve teknik heyeti ahlaklı ve vakurdur. Sivasspor bir değerdir, hak edilmiş bu değere yapılan her türlü haksız saldırı için Türk yargısı önünde gerekli işlemler yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"