comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor'da Samet Aybaba'dan Lucescu'ya tepki

08 Kasım 2017, Çarşamba 18:03
Sivasspor'da Samet Aybaba'dan Lucescu'ya tepki

Sivasspor Teknik Dirketörü Samet Aybaba, yabancı sınırı konusunda Lucescu'nun açıklamalarına tepki gösterdi. 

FutbolArena - Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Türk futbolunda son dönemde en fazla tartışılan konuların başında gelen yabancı sınırı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aybaba, Lucescu'nun sözlerine de tepki gösterdi. 


Sivasspor'da Samet Aybaba'dan yabancı sınırı açıklaması


Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Süper Lig 12. haftasında Fenerbahçe ile oynayacakları maç öncesinde DHA'ya, Türk futbolundaki yabancı sınırıyla ilgili konuştu. 

"YABANCIYI SERBEST BIRAKMADAN ÖNCE BİZE GELDİLER VE..."
Yabancıyı serbest bırakmadan önce bizleri yani teknik direktörleri bir kere topladılar. Bize fikirlerimizi sordular. Ben o zaman, madem  kadar istiyorsunuz tamam serbest kalsın. Ancak buna kriter koyalım. Öyle herkes elini kolunu sallaya sallaya gelmesin. Sonra da alt yapılara önem vererek yerli oyuncu yetiştirelim ve sayıyı yıldan yıla azaltalım demitşim. Ardından bir süre geçtikten sonra baktık ki tamamen serbest olmuştu. Ben serbest bırakılsın derken yanlış anlaşmılasın. Türkiye'de genç oyuncuya en çok önem veren benim. Sanıyorum ki, şu anda en çok benim bulup yetiştirdiğim yerli futbolcular takımlarda oynuyor. Ben şunu savunuyorum, yabancı transferinde bazı ölçüler olsun. 

"LUCESCU BUNU TEK BAŞINA SÖYLEYEMEZ"

Ben böyle yaptım, karar verdim, bu böyle olsun diyerek iş yapılmaz. Lucescu da bunu tek başına kimseye sormadan söyleyemez. Bunun bir geçiş süreci olur. Artık 3-5 sene neyse. Ona göre kadrolar planlanır. Önce teknik adamları alsınlar, konuşsunlar. Lucescu gelsin bir fikrimizi alsın. Ondan sonra çıkıp konuşsun. 

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)