comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor ve Rıza Çalımbay'dan: "Hakemlerin bizimle derdi ne?"

30 Kasım 2020, Pazartesi 22:25
Sivasspor ve Rıza Çalımbay'dan:

Sivasspor cephesi Göztepe mağlubiyetinin ardından hakem kararlarına isyan etti. 

FutbolArena - Sivasspor, Süper Lig 10. haftasında sahasında Göztepe'ye 1-0 mağlup oldu. 

Maçın ardından Sivasspor futbolcuları ve teknik direktör Rıza Çalımbay hakem kararlarına isyan etti. 
Isaac Cofie: "Bir konudan bahsedeceğim. Hakemlerin bizimle problemi mi var? Merak ediyorum. Ofsayttan gol yedik. Son maçlarda penaltılarımız verilmiyor. Hakemlerin bizimle sorunu mu var? Varsa söylesinler." 

Barış Yardımcı: 7-8 arkadaşımız Covid-19 oldu. Geçen haftalarda verilmeyen penaltılar. Bugün de yediğimiz golün başlangıcı ofsayt. VAR'a saygı duyuyoruz ama biz sanki sadece futbolcular saha içerisinde 'Hocam ofsayt penaltı, ofsayt dediğimiz anda' VAR'a gidiliyor. Biz bir şey söylemeyince VAR'a gidilmiyor. Bunun üstesinden gelmeye çalışacağız. VAR'ı niye koydunuz o zaman abi? 3 puanımız gitti, emeğimiz gitti, ekmeğimiz gitti, paramız gitti. Her şeyimiz gitti. 

RIZA ÇALIMBAY'IN MAÇ SONU AÇIKLAMALARI

Eksiklere rağmen iyi oynadık. Doğru dürüst pozisyonu yok rakibin. Ancak ikinci yarısı takımda yorgunluk başladı. Yorgun olan arkadaşlarımız başladı. Onları da değiştirmeye çalıştık. Zaten biliyorsunuz çoğu 14 gün karantinadan çıkıp geldi. Sıkıntılı durumdaydık zaten. Bana göre iyi oynadık. Özellikle ilk yarıda. İkinci yarıda da hücum oyuncuları alıp riske girdik. Beklemediğimiz bir anda gol yedik.  Yüzde bir milyon ofsayt. Hakemler de veriyorlar, sağ olsunlar. Teşekkür ediyoruz. Haftada 3 maç oynamak kolay değil. Yorumcular farklı düşünebilir. Sivasspor'un Avrupa kupalarında oynadıkları maçları, attığımız golleri söylemiyorlar. Biz hem Türkiye, hem de kendimiz için oynuyoruz. İkinci yarıda yorgunluk başladı. Kolay kolay vermezdik bu maçı ama bariz ofsayttan atılan golle kaybettik. 

RIZA ÇALIMBAY: "AVRUPA'DA OYNUYORUZ AMA BİZE MANEVİ DESTEK YOK"

Bizi bir kere manevi yönden destekleyen kimse yok. Sivasspor'u Avrupa'da destekleyen yok. Basında doğru dürüst yer almıyor. Bizim maçımızın ne kadar önemli olduğunu gündeme getirmiyorlar. Maç günü küçücük bir şekilde Sivasspor'un maçı var diye yazıyorlar. Manevi yönden destek yok. Ayrıca hakem arkadaşlarımızın bütün maçlarda çok hataları var. Özellikle Galatasaray ve ondan önceki maçlarda. Biz iyi olacağız. Şu anda Türkiye'yi temsil eden iki takım var. Mesela Başakşehir takım daha geniş kadroya sahip. 3-0 öndeydi 3-3 bitti maç. Yorgunluk başlıyor. Onlarda da oluyor. Olabiliyor. Bizde de aynısı. Biz de eksiğiz. Gerginiz. Takım da yorgun. Hakemlerimiz bari doğru düzgün maç yönetsin. Galatsaaray maçlarında falan korkmasınlar. Birazcık yürekli olmalılar.

Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"