comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor ve Başakşehir Avrupa'nın en iyileri arasında

25 Haziran 2020, Perşembe 01:21
Sivasspor ve Başakşehir Avrupa'nın en iyileri arasında

Süper Lig ve Avrupa'nın 5 büyük liginde şu an itibariyle iç sahada en uzun süredir yenilmeyen takım olaran Liverpool, 56 maçla zirvede yer alıyor. Listeye Süper Lig'den dahil olan tek takım Sivasspor oldu. 

FutbolArena Detay - İngiltere Premier Ligi'nde şampiyonluk için geri sayıma geçen Liverpool, Crystal Palace karşısında 4-0 galip gelerek ligde Anfield Road'daki yenilmezlik serisini 56 maça çıkardı. 

Premier Lig tarihinde iç sahada yenilmezlik rekoru ise Chelsea'ye ait. Chelsea kulübü 2004/08 yılları arasında iç sahada tam 86 maçlık yenilmezlik serisi yakalmıştı. 
SİVASSPOR VE BAŞAKŞEHİR DE LİSTEDE

Liverpool ise şu anda Avrupa'da iç sahada en uzun süre yenilmeyen takımı konumunda. Öte yandan şu anda devam eden iç sahadaki yenilmezlik serilerinde Süper Lig'den tek takım Sivasspor dahil oldu. İç sahada tam 16 maçtır yenilmeyen Sivasspor; Liverpool, Juvnetus, Barcelona ve Valencia'nın ardından geliyor. 

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR 13 MAÇTIR YENİLMİYOR

Süper Lig'de 28. hafta itibariyle lider olan Medipol Başakşehir, 13 maçtır sahasında yenilmiyor. Başakşehir son yenilgisini Fenerbahçe karşısında 2-1'lik skorla almıştı. 

DEVAM EDEN İÇ SAHA YENİLMEZLİK SERİLERİ:

56 - Liverpool
34 - Juventus
28 - Barcelona
17 - Valencia
16 - Sivasspor
16 - Real Madrid
15 - Lazio
10 - Bayern Münih
10 - PSG
10 - Inter

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!