comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor kaptanı Ziya Erdal, FutbolArena'ya konuştu

12 Nisan 2020, Pazar 15:29
Sivasspor kaptanı Ziya Erdal, FutbolArena'ya konuştu

FutbolArena'ya açıklamalarda bulunan Sivasspor kaptanı Ziya Erdal, Süper Lig için "Bence futbol oynanır ama bu saatten sonra sadece tamamlanmak için oynanır." diye konuştu.

FutbolArena Röportaj - Koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesinin ardından evde çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Sivasspor'un başarılı kaptanı Ziya Erdal ligi ve çalışmalarını değerlendirdi.
 

Ziya Erdal'dan Sivasspor açıklamaları


Ziya Erdal, FutbolArena'ya yaptığı açıklamasında "Hiç kuşkusuz önce insan sağlığı. Sağlıksız bir yapı olması mümkün değil, Şu anki  süreç çok kötü, liglerin bitmesine 8 hafta kalmıştı. Gerçekten çok zor bir durum. Ne zaman ligin başlayacağı belli değil, başlamasıyla birlikte bu insanların bir araya hemen gelmesi  mümkün değil, Lige yeni başlıyormuş gibi olacağız. Lig oynansa da son 8 haftada birçok futbolcunun kendisini verebileceğini, çok iyi bir performans gösterebileceğini düşünmüyorum." dedi.

"FUTBOL BU SAATTEN SONRA SADECE TAMAMLANMAK İÇİN OYNANIR"
Ziya Erdal sözlerinin devamında, "Sonuçta biz futbolcular da birer insanız. Son 8 hafta fizik, kondisyon seviyesi olarak belli bir seviyeye gelmiştik. Onu tekrar kazanmak için çok çaba sarf etmek, çok uğraşmak gerekir. Futbolun ne zaman ve nerede oynanacağı belli olduğu zaman, dediğim gibi futbolcuların performansı ne derecede olacak,  başarı nasıl sağlanacak bilemiyorum. Bence futbol oynanır ama bu saatten sonra sadece tamamlanmak için oynanır." diye konuştu.

ZİYA ERDAL'DAN EVDE KAL ÇAĞRISI

Sivasspor'un başarılı kaptanı Ziya Erdal, teknik direktör Rıza Çalımbay ve teknik ekibin verdiği antrenman programına uyduklarını, zaman zaman video konferanslarla arkadaşları ve Rıza Çalımbay ile sohbet ettiklerini söyledi. Ayrıca günlük olarak yaptıkları antrenmanları görüntülü olarak  teknik heyete gönderdiklerini de dile getirdi. Ziya Erdal herkese sürecin önemini bir kez daha dile getirerek "Evde Kal" çağrısı yaptı.

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!