comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivas Haberleri: Sivasspor'da, Beşiktaş benzerliği! Tamer Tuna ve Şenol Güneş

20 Eylül 2018, Perşembe 15:29
Sivas Haberleri: Sivasspor'da, Beşiktaş benzerliği! Tamer Tuna ve Şenol Güneş

Sivasspor geçen sezonun aksine bu sezona kötü bir giriş yaptı. Sivasspor çok şut atıyor ama isabet sağlamakta zorlanıyor. Sivasspor'da Beşiktaş benzerliği dikkat çekiyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geçen 5 haftada 5 puan toplayabilen ve 14. sırada kalan Sivasspor 2018-2019 sezonuna kötü bir giriş yaptı. Sivasspor'da sorun atılan şutlara rağmen isabet oranının çok düşük kalmasıydı. Kırmızı beyazlı takımın istatistikleri ile Beşiktaş'ın istatistikleri ve oyun tarzı da birbirine çok benziyor.


Sivasspor Haberleri: Sivasspor bu sezon neden kötü başladı?


Süper Lig'e yeni yükseldiği geçen sezon 7. olmayı başaran Sivasspor bu sezona ise kötü bir başlangıç yaptı ve 14. sırada kaldı. Tamer Tuna yönetiminde istediği sonuçları alamayan Sivasspor aslında Beşiktaş'tan sonra ligin en çok şut çeken takımı. 

MatchStudy verilerine göre  Sivasspor maç başına 15.4 şut atıyor ve bu alanda Beşiktaş'tan sonra ligin en çok şut çeken takımı olarak dikkat çekiyor. Buna karşın Sivasspor bu şutlarının sadece 4.8'inde isabet sağlayabiliyor ve bu alanda da 9. sıraya kadar geriliyor. Sivasspor çektiği şutların 3'te 1'inden daha azında isabet sağlıyor. 
TAMER TUNA'DA ŞENOL GÜNEŞ ETKİLERİ

Öte yandan Sivasspor, şutlarda olduğu gibi ceza alanına top göndermede de Beşiktaş'ı takip ediyor. Topla oynama oranında 3. olan Sivasspor, Beşiktaş tarzında hücum ediyor ancak hücumları olgunlaşmadan çekilen şutlarla erken ve olumsuz sonuçlanıyor. 

Analiz: Sinan Yılmaz

Spor Toto Süper Lig takımları ile ilgili tüm gelişmelere Süper Lig sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"