comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivas Haber: Tamer Tuna: ''Transferler devam edecek...''

02 Ağustos 2018, Perşembe 19:28
Sivas Haber: Tamer Tuna: ''Transferler devam edecek...''

Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna basın mensuplarının karşısına geçti. Yeni sezon öncesinde konuşan Tamer Tuna Sivasspor taraftarlarına transfer müjdesi de verdi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor yeni sezon teknik direktör Tamer Tuna önderliğinde hazırlanıyor. Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna yeni sezon öncesinde basın mensuplarının karşısına geçti ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. 


Sivasspor Haber: Tamer Tuna yeni sezon öncesinde konuştu


Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna,"Lig başlayana kadar iyi bir seviyeye ulaşacağız. Sivasspor'un hem kendi adına, hem Sivas şehri adına, markası adına hem de bugüne kadar gösterdiği başarısını yukarı taşımak bütün amacımız. Bunu da iyi bir şekilde ortaya koyacak takım var" dedi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Tamer Tuna,"Başlangıçtan bu yana hem hedeflerin hem de düşüncelerin lige dayalı olduğunu biliyoruz. O yüzden bir aylık süreçte hazırlık döneminde çok iyi bir kamp geçirdik. Sivas'ta ki hazırlıklarımızda iyi geçti. Lige kadar kısımda bu hazırlıkların sonuçlarını almak istiyoruz. Lig maçı ve başlangıçlar her şeyden önemli iyi sonuçlarla başlamak istiyoruz ki o süreci de iyi geçirelim sezon sonuna kadar. Tabi transfer periyotu oyuncularımızın bugüne kadar ve geçen seneden gelen bazı hem takım olarak hem de pozisyon olarak neler katabiliriz onlara yoğunlaşmış durumdayız. Artık ayın 11'indeki Alanyaspor maçıyla lig başlangıcımızı iyi bir şekilde yapmak istiyoruz" diye konuştu.


Demir Grup Sivasspor transfer yapacak mı?


Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Tuna,"Transferlerle ilgili aramıza katılan oyuncular oldu. Katılacak olanlar var. Çalışmalar devam ediyor. Net oyuncular olmak zorunda takım içindeki pozisyonu çok önemli. Hem ofansif kanat oyuncusu hem de bir stopere ihtiyacımız var. Ondan sonra tekrar oyuncu ihtiyacımız olur mu? Onu değerlendireceğiz. O çalışmalarda sürüyor ama oldukça iyi bir seviyedeyiz. Lig başlayana kadar daha iyi bir seviyeye ulaşacağız. Sivasspor'un hem kendi adına, hem Sivas şehri adına,markası adına hem de bugüne kadar gösterdiği başarısını yukarı taşımak bütün amacımız. Bunu da iyi bir şekilde ortaya koyacak takım var. Oyuncularımız biz iyi çalışıyoruz umarım karşılığını alabiliriz" diye belirtti.
''BİZ TRANSFER EDİLEN OYUNCULAR ADINA ŞANSLIYIZ''

Yeni transferleri değerlendiren Tuna," Bizimle sezona başlayan Uğur ve Erdoğan vardı. Sonradan Aydın Karabulut ve Douglas katıldı. Douglas geç geldi ama takımı Barcelona ile birlikte kamptaydı. Aydın'ın kendi başına bireysel çalışmaları oldu. Bunların üzerine koymaya çalışıyoruz. Takıma adaptasyonları kolay oldu çünkü oyuncuların bu geçişleri kolay oluyor. Karakterleri ve huyları da iyiyse, çalışkan oyuncularsa daha da kolaylaşıyor. Biz transfer edilen oyuncular adına şanslıyız. Sivas şehrinin ve tesisinin de bir avantajı var. Gelen oyuncu burada çok mutlu hem çalışma adına onlar adına da şans diyebiliriz. O yüzden adaptasyon kolay oldu. Lig maçı oynayacak kadar hazırlar. Kullanabileceğimiz oyuncuları kullanacağız" ifadelerini kullandı.

Taraftara kombine kart çağrısı yapan Tuna her Sivaslı ailenin bir tane kombine kart alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"